البرز

توسعه پروازهای کارگو فرودگاه پیام نیازمند اصلاح هزینه سوخت است

توسعه پروازهای کارگو فرودگاه پیام نیازمند اصلاح هزینه سوخت است

به گزارش یولن از کرج، نادر ثناگو مطلق، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین‌المللی پیام، صبح امروز در جمع اصحاب رسانه، با بیان اینکه نرخ سوخت پرواز های کارگو چندین برابر پرواز های مسافری است افزود: تخصیص نیافتن یارانه سوخت پروازهای کارگو سبب شده تا با توجه به بالا بودن قیمت این سوخت، صادرات کالاها برای تولید کنندگان از طریق این پروازها به صرفه نباشد و در عمل آنگونه که باید از این ظرفیت به خوبی استفاده نشود.

وی اضافه کرد: امروز پیام در بخش پروازهای کارگو یکی از فعال ترین فرودگاه های کشور محسوب می شود اما بالا بودن قیمت سوخت این پروازها سبب شده تا تمایل چندانی از سوی تولید کنندگان و صادر کنندگان برای صادرات کالاهای خود از این طریق وجود نداشته باشد.

مدیر عامل فرودگاه پیام گفت: موضوع تخصیص سوخت یارانه ای به پروازهای کارگو پیش از این از طریق نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و استاندار البرز مطرح شده که در صورت تصویب قانونی در این رابطه می توان نسبت به توسعه صادرات با صرفه اقتصادی از طریق این پروازها گام‌های جدی تری برداشت.

ثناگو مطلق تصریح کرد:این در حالی است که با اصلاح هزینه سوخت پروازهای کارگو شاهد توسعه صادرات به خصوص در محصولات کشاورزی استان البرز و استان های همجوار خواهیم بود، چرا که این ظرفیت وجود دارد تا این محصولات در کوتاه ترین زمان ممکن به دست بازارهای هدف برسد.

انتهای پیام/ج


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا