زنجان

تولید نخستین ترانسفورماتور کوره قوس الکتریک کشور در شرکت ایران ترانسفو

به گزارش خبرگزاری یولن به نقل از روابط عمومی گروه صنعتی ایران ترانسفو، مدیر عامل گروه صنعتی ایران ترانسفو در حاشیه بیست و یکمین نمایشگاه صنعت برق ایران، از تولید و تست موفقیت آمیز نخستین ترانسفورماتور تغذیه کوره قوس الکتریک در کشور با مشخصات ۵۵MVA 20/0.83 KV EAF خبر داد.

بهزاد ظهیری افزود: ترانسفورماتورهای تغذیه قوس الکتریک (EAF Transformers)به دلیل حساسیت کاربرد آنها و دارا بودن سطح جریان بسیار بالا از پیچیده‌ترین و پرکاربردترین تجهیزات الکتریکی مورد استفاده در صنعت فولاد است و تولید این نوع ترانس یعنی ترجمان ما می‌توانیم است.

وی با اشاره به اینکه تولید این نوع از ترانسفورماتور یکی از قول‌هایی بود که در ارتباط تصویری با مقام معظم رهبری در سال گذشته به ایشان داده شده بود، گفت: این گام بلند مهندسان گروه صنعتی ایران ترانسفو مسرت بخش است چرا که با تلاش متخصصین توانمند وپرسنل سخت کوش توانستیم  وعده خود در کوتاه ترین زمان ممکن جامه عمل پوشانده و در محضر ایشان روسفید باشیم.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران ترانسفو گفت: این ترانسفورماتور به سفارش شرکت فولاد اسفراین تولید شده است.

لازم به توضیح است، این نوع ترانسفورماتورها همواره از شرکتهای اروپایی و چینی تأمین می شده است؛شرکت ایران ترانسفو با تولید این ترانسفورماتور گام بلندی  در خودکفایی و قطع وابستگی در تأمین این نوع از ترانسفورماتورها برداشته و موجب جلوگیری از خروج میلیون ها دلار ارز شده است.

انتهای پیام/۲۳۰۸/ی


۲۰۲۱-۱۱-۰۱ ۱۸:۱۶:۱۲

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا