البرز

تیم‌ ملی هندبال زودتر از این‌ها باید در جام جهانی حاضر می‌شد/ بازیکنان ما ظرفیت لژیونر شدن دارند

تیم‌ ملی هندبال زودتر از این‌ها باید در جام جهانی حاضر می‌شد/ بازیکنان ما ظرفیت لژیونر شدن دارند

به گزارش یولن از کرج، استان البرز یکی از استان‌های موفق در این ورزشی هندبال است که در این راستا موفقیت‌های بسیاری کسب شده است.

گفتنی است اخیرا طی تغییراتی که در هیأت هندبال استان البرز شاهد بودیم با اثبات نسبی در این رشته ورزشی همراهیم که در هر ۲ گروه بانوان و آقایان در حال برنامه‌ریزی هستند. همچنین مشکلات زیرساختی تمامی گروه‌های سنی در دست بررسی و احصا قرار گرفته که برای دوست‌داران این رشته ورزشی نور امیدی است.

در ادامه مصاحبه ای با محمدسیاوشی یکی از ورزشکارای به نام استان البرز، که در تیم ملی هندبال نیز درخشیده است صورت گرفته که مسیر حرفه‌ای شدن در هندبال را برای علاقمندان این رشته ورزشی شرح می‌دهد؛

فارس_درابتدا خودتان معرفی کنید؟ 

محمد سیاوشى ٣۶ ساله از سن ۱۳ سالگی وارد رشته هندبال شدم تقریبا ٢٣ ساله هندبال را از مدارس استان البرز شروع کردم. 

فارس_چه مدتی است که ورزش می‌کنید و چه زمانی وارد دنیای هندبال شدید؟

هندبال رو از شهرستان فردیس آغاز کردم علاقه خاصى به والیبال، بسکتبال و فوتبال داشتم و به طور اتفاقی زمانی که براى تست فوتبال رفتم معلم ورزش بنده آقاى کریمى گوشم را گرفت و از آن روز در تمرینات هندبال شرکت کردم.

فارس_اعضای خانواده اهل ورزش هستند و تاثیری در علاقه شما به ورزش و هندبال داشتند؟

پدرم مخالف سرسخت با شرکت من در تمرینات بودند اما با تمام سختی‌ها تا به امروز به راهم ادامه دادم و برای اهدافم جنگیدم.

فارس_فعالیت ورزشی اثری در تحصیلاتت و ادامه تحصیل داشته است؟

در ابتدا مدتى به خاطر ورزش از درس عقب ماندم اما مجدد ادامه دادم.

فارس_ورزش حرفه ای را از چند سالکی آغاز کردید؟ خاطره‌ای از حضور در مسابقات فراملی در ذهن دارید؟

 از سال ٧٩ در لیگ ایران مشغول به فعالیت هستم و برای اولین بار در سال ٨١ به تیم ملى جوانان دعوت شدم سال ٨۵ به عضویت تیم ملى بزرگسالان در آمدم.

بهترین خاطره بر میگرده به سال ٢٠١٣ که همراه تیم ملى با حمایت موسسه ثامن الحجج موفق شدیم براى اولین بار جواز حضور در جام جهانى را به دست آوریم.

فارس_تاکنون چه افتخاراتی در این رشته برای خودتون و استان کسب کردید؟

متاسفانه بنده فقط ٣ دوره بازی‌هاى آموزشگاهى در خدمت البرز بودم که آن زمان به اسم شهرستان‌هاى استان تهران شرکت میکردیم و بعد از آن براى ادامه ورزش به تهران رفتم. کسب مقام سومى آسیا جوانان، کسب مقام سومى آسیا بزگسالان از مهمترین مقام هاى آسیایى که تاکنون به دست آوردم.

فارس_هدف اصلی از ورزش کردن چیست، توانستید تاکنون به خواسته و اهدافتون دست پیدا کنید؟

هدف اصلى شوق و لذتى بود که در ورزش داشتم؛ ورزش پازل اصلی سلامتی است.

فارس_درباره اخلاق در ورزش چه نظری دارید؟ الگوی ورزشی و الگوی اخلاقیتون چه کسی است؟

از نظر من اخلاق ورزشکار در زمین و در شرایط سخت مشخص می‌شود. من در اوایل از اخلاق خوبى برخوردار نبودم و خانواده بداخلاق خطاب میکردند. از نظر اخلاق و الگوى ورزشى میتوانم دوست خوبم آقاى محمدرضا رجبى براى جوان‌ترها مثال بزنم.

فارس_از نظرشما ورزشکار موفق چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

ورزشکار موفق کسی هست که تا انتهای فعالیت ورزشی خودش را در بالاترین سطح حفظ کند و راهنما و الگوی مناسب جوان‌ترها باشد.

فارس_باتوجه به اینکه خودتون مربی هستید سطح هندبال استان البرز چگونه ارزیابی می‌کنید؟ 

هندبال استان بعد از چند مقام که در دسته یک و دو کشور بدست آورد در سال‌های اخیر وارد بحران شد و به شدت ٱفت کرد ولی خداروشکر در این دو سال با پیگیری مسؤولان هیأت، نگاه ویژه‌ به این رشته هندبال به سطح قابل قبول دست پیدا کرد و خداروشکر سه بازیکن نوجوان از استان البرز به عضویت تیم ملی هندبال در آمدند ولی این تمام ظرفیت استان نیست با رفع مشکلات زیرساختی و بالا بردن سطح علم مربی‌های البرز با تمرینات مناسب و استعدادیابی نفرات بیشتری به تیم‌های پایه کشور تحویل بدهیم

فارس_در خصوص استان البرز و هندبال و جوان ها البرزی چه نظری دارین؟

استان البرز با توجه به روند رو به رشدی که در پیش گرفته است و با حضور دوستان هندبالی و تلاش و پشت کاری که مسؤولان دارند مطمئنن روزهای خوبی در انتظار هندبال استان خواهدبود.

فارس_با توجه به وضعیت تیم ملی هندبال و درخشش هندبالیست‌های ملی چقدر شانس قهرمانی آسیا را داریم؟

نباید خود را گول بزنیم قهرمانی در آسیا با وجود قطر و بحرین نباید از واقعیت فرار کرد یک مقدار سخت هست میتوانیم پشت سر این دو تیم برتر با تیم جوانی که داریم تا چند سال آینده همگام با این دو تیم حرکت کنیم تا ان شالله پیشی بگیریم.

فارس_برای بار دوم جواز حضور در مسابقات جهانی کسب شد، به شخص بااین نفراتی که در حال حاضر در تیم ملی حضور دارند باید زودتر از این ها در مسابقات دیده میشدیم؟

خیلی زودتر از این حق تیم ملی بود به جام جهانی راه پیدا کند در این ۷ و ٨ سال که نتونستیم بریم با یک سری بد شانسی‌ها گاهی وقتا با یک امتیاز شاید یک گل از صعود جا می‌ماندیم؛ این جوان‌ها و استعدادها کشف می‌شدند بازم خداراشاکریم گروه خوبی داریم.

باید هر چی زودتر تمرینات آغاز شود، با آقای مانوئل هماهنگی انجام شود تیم بعد از لیگ وارد اردو شود و در مسابقات جهانی حرفی برای گفتن داشته باشیم و خودی نشان بدهیم؛ جوان‌های تیم انگیزه لژیونر شدن دارند موقعیت مناسبی برای دیده شدند.

فارس_ تجربه شما از بازخوردو واکنش مسئولین و اصحاب رسانه و مردم از درخشش و جذب جواز حضور از لیگ جهانی چه طور بود؟

از فدراسیون، آقای پاکدل تشکر می‌کنم، خداروشکر تو این شرایط توانتسیم باعث خوشحال مردم باشیم و از همه کادر فدراسیون و کسایی که هماهنگی لازم انجام دادن تشکر می‌کنم؛ و مثل همیشه منتظر مسؤولین می‌مانیم که چیکار برای این تیم می‌کنند.

و از مردم سرزمین تشکر می‌کنم واقعا سنگ تموم گذاشتن و منطق ورزشی عالی داشتن شرمنده شدیم بعد از باخت جلو بحرین حمایتمان کردند، برای موفقیت تیم دعا کردند دست بوس همه عزیزان هستیم، ان‌شالله با دعای همه مردم و نهایت تلاشمون روی سکو میریم و حداقل سکو سوم به دست می‌آوریم.

انتهای‌پیام/ش


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا