سمنان

ثبت ۲۸ هزار تخلف عبور و مرور در استان سمنان

ثبت ۲۸ هزار تخلف عبور و مرور در استان سمنان

احسان منصورکیایی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان در گفت‌وگو با خبرنگار یولن در سمنان، از تردد ۱۲ میلیون و ۸۹۵ هزار وسیله نقلیه در فاصله بیست پنجم اسفندماه ۱۴۰۰ تا پانزدهم فرودین سال جاری در حوزه استحفاظی استان سمنان خبر داد.

منصورکیایی اظهار کرد: از ۲۵ اسفندماه که آغاز رسمی طرح نوروزی بوده است، تا پایان طرح حدود ۱۳ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان سمنان به ثبت رسید که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۵۳ درصد افزایش نشان می‌دهد.

وی گفت: بر اساس اطلاعات آماری دستگاه‌های ترددشمار و با توجه به ممنوعیت تردد خودروهای سنگین اعم از کامیون و تریلر در روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین، سهم خودروهای سنگین از این عدد کمتر از ۸.۵ درصد بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان از ثبت ۲۸ هزار و ۴۸۰ مورد تخلف توسط سامانه‌های ثبت تخلفات عبور و مرور استان خبر داد و گفت: این تخلفات به پلیس راهور ناجا ارسال شده است.

منصورکیایی یادآور شد: هم‌وطنان می‌توانند با مراجعه به سامانه جامع اطلاع‌رسانی ۱۴۱، اپلیکیشن تلفن همراه ۱۴۱ به اطلاعات و اخبار ترافیکی، تصاویر لحظه‌ای دوربین‌های نظارت جاده‌ای، وضعیت تردد و هواشناسی محورهای مواصلاتی دسترسی یابند تا با اطلاع از وضعیت ترافیکی مسیر، سفری ایمن پیش رو داشته باشند.

انتهای پیام/۷۴۰۰۳/م/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا