کهگیلویه و بویراحمد

جزئیات خسارت سیل در کهگیلویه و بویراحمد/ کشاورزی با ۴۲۰۰ میلیارد تومان در صدر

جزئیات خسارت سیل در کهگیلویه و بویراحمد/ کشاورزی با ۴۲۰۰ میلیارد تومان در صدر

به گزارش یولن از یاسوج، علیرضا نیکروز مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد در نشست شورای اداری استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به وضعیت استان در سیل اخیر اظهار کرد: به‌رغم اینکه چنین سابقه‌ای در بارش‌ها نداشتیم اما به برکت حرکت جهادی و همکاری مردمی وضعیت بهتری نسبت به سایر استان‌های کشور داشتیم هرچند که پس از سیستان و بلوچستان بیشترین بارندگی ها مربوط به استان ما بود.

وی گفت: از همه ظرفیت‌های استان برای مقابله با سیل استفاده کردیم هر چند امکانات ما نسبت به سایر استان‌های کشور کمتر بود اما به دلیل همکاری مسؤولان و همراهی مردم هیچگونه تلفات انسانی در این سیل نداشتیم.

این مسؤول در استان کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: بیشترین خسارت‌های وارده به استان ما در حوزه کشاورزی بود و در سایر بخش‌ها و زیرساخت‌ها نیز خسارات زیادی به استان ما وارد شد.

نیکروز عنوان کرد: حضور میدانی استاندار در سیل اخیر همچنین معاون امور عمرانی که در همه نقاط استان حضور یافتند باعث شد تا کهگیلویه و بویراحمد در سیلاب اخیر نسبت به ۲۴ استان دیگر کشور وضعیت بهتری داشته باشد.

وی به یکی از موارد مهم اشاره کرد و افزود: معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد که خود در سیل خوزستان مسؤولیت داشت دستور به صدور پیامک به‌طور گسترده در استان کرد که همین موجب شد تا مردم هوشیاری بیشتری داشته باشند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه خسارت‌ها به بخش کشاورزی بسیار بالا بوده است، اضافه کرد: در زمینه باغات و شیلات خسارات زیادی به استان وارد شد که سر جمع ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان خسارات مربوط به بخش کشاورزی استان بود.

نیکروز خاطرنشان کرد: در حوزه آبفا ۱۲۲ میلیارد تومان، راهداری ۱۴۹ میلیارد تومان، محیط‌زیست ۸۰۰ میلیون تومان، راه‌ها ۲۹۳ میلیارد تومان، بخش شهری ۱۹۸ میلیارد تومان و در راه های عشایری ۲۵۶ میلیارد تومان خسارت دیدیم.

وی به سر جمع خسارات سیل اشاره کرد و گفت: جمعا ۶ هزار میلیارد تومان خسارت به استان وارد شد.

انتهای پیام/س


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا