آذربایجان غربی

جمعه پر حادثه نجاتگران جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی

جمعه پر حادثه نجاتگران جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی

به گزارش یولن از ارومیه به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان آذربایجان غربی،امیر جعفرزاده مدیر عامل جمعیت هلال استان آذربایجان غربی با اعلام اینکه روز گذشته روز پرحادثه ای را در استان سپری کردیم اظهار داشت: مقارن ساعت ۱۱:۳۰ مورخه ۱۴۰۱٫۰۵٫۲۸ در پی اعلام حادثه واژگونی خودروی سمند در سدارس به چایپاره نجاتگران جمعیت هلال احمر پلدشت به محل حادثه اعزام شدند و اقدام به رهاسازی ۶ مصدوم گرفتار شده در داخل خودرو نمودند.

امیر جعفرزاده افزود :همزمان با این حادثه نجاتگران جمعیت هلال احمر شهرستان بوکان نیز در حادثه واژگونی پراید در محور بوکان به میاندوآب  ۶ مصدوم گرفتار شده در داخل خودروی پراید را رهاسازی نمودند.

همچنین ۲ مصدوم هم در واژگونی خودروی پژو پارس در محور میاندوآب به مهاباد توسط نجاتگران پایگاه امداد و نجات برده رشان میاندوآب امداد رسانی شده‌ و ۲ مصدوم دیگر در حادثه ای مشابه در واژگونی پژو ۲۰۶ توسط نجاتگران پایگاه امداد و نجات عین الروم اشنویه رهاسازی و انتقال یافتند، همچنین ۲مصدوم دیگر در انحراف از جاده خودروی پیکان در محور بازرگان به ماکو بامداخله نجاتگران پایگاه امداد و نجات شهید آذربان ماکو نجات یافتند.

جعفرزاده گفت: در حادثه ای دیگر در جنوب  استان آذربایجان غربی نجاتگران جمعیت هلال احمر شهرستان پیرانشهر بعد از دریافت گزارش از ستاد ۱۱۲ مبنی بر تصادف خوردی پژو با سمند به محل حادثه اعزام شدند و اقدام به رهاسازی ۷ مصدوم حادثه نمودند که ۴ نفر از حادثه دیدگان در محل حادثه فوت شده بودند.

جعفرزاده خاطر نشان کرد: در مسیر نقده به ارومیه نیز یک دستگاه اتوبوس همراه با ۳۵ سر نشین از مسیر خارج و پنج نفر از این سر نشینان دچار مصدومیت شدید بودند که نجاتگران اعزامی از پایگاه امداد و نجات حیدر آباد ، بعد از رهاسازی مصدومین را تحویل فوریت های پزشکی و بیمارستان نقده کرند.

غیر از حوادث جاده ای در سطح استان در روز جمعه،سد شهرچای ارومیه نیز ۳فوتی گرفت که نجاتگران شهرستان ارومیه درحال پشتیبانی تیم غواصی مغروقین هستند.

لازم به ذکر است در حوادث فوق فوریت های پزشکی ۱۱۵ و نیروهای پلیس راه،تیم غواصی امور آب  نجاتگران را در امداد رسانی به حادثه دیدگان همراهی کرده‌اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر با اشاره به آمار بالای تصادفات جاده ای ، از همه هموطنان عزیز خواست بمنظورپیشگیری از حوادث غیر قابل جبران‌، ازشنا درمناطق ممنوعه وناشناس پرهیز و قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت نموده‌، درصورت‌ خستگی وخواب آلودگی استراحت‌ بین جاده‌ای  رافراموش نکنند.

انتهای پیام


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا