بین الملل

حزب‌الله: ترس از آمریکا، عامل سکوت لبنان در قبال پیشنهاد ایران است

حزب‌الله: ترس از آمریکا، عامل سکوت لبنان در قبال پیشنهاد ایران است

به گزارش سرویس بین‌الملل یولن، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران در سفر اخیر خود به لبنان گفت: آماده ادامه همکاری‌های تجاری و اقتصادی خود با لبنان و همچنین ایجاد دو نیروگاه یک هزار مگاواتی برق در این کشور هستیم (جزئیات بیشتر).

بر اساس گزارش «العهد»، «ابراهیم الموسوی» عضو فراکسیون حزب‌الله در پارلمان لبنان «الوفاء للمقاومه»در همین ارتباط گفت: ما مسیر اقتصادی جدیدی را آغاز کرده‌ایم و ایران آماده است تا برای ما نیروگاه‌های برق بسازد و نیازهای لبنان در زمینه مواد غذایی و سوخت را تامین کند اما سران  لبنان تا کنون به دلیل “شبح آمریکایی” نتوانسته‌اند تصمیمی در خصوص همکاری با ایران بگیرند.

«سید هاشم صفی الدین» رئیس شورای اجرایی حزب‌الله هم طی مراسمی گفت، درست است که آمریکا بر لبنان فشار می‌آورد اما درست‌تر آن است که عده‌ای از داخل درها را به روی آمریکا باز کرده‌اند؛ اینها همان افکار و اهداف آمریکا را دارند.

بر اساس گزارش «العهد»، وی افزود، لبنان امروز به دلیل نبود سوخت با بحرانی سخت روبروست؛ خطر واقعی امروز در خصوص امنیت غذایی و نیازهای ضروری مانند داروست، این تنها مشکل لبنان نیست بلکه مشکل تمام جهان است.

صفی‌الدین ادامه داد، وقتی پیشنهاد ایران برای تأمین برق لبنان ارائه می‌شود برخی مسؤولان بر خلاف منافع مردم و دولت، این پیشنهاد را رد می‌کنند این بدان معناست که برخی در لبنان از آمریکا می‌ترسند؛ هر کسی که پیشنهاد ایران برای تأمین برق و کمک در تأمین مواد غذایی را رد می‌کند مسؤول اول و مستقیم همه آن چیزی است که بر سر لبنانی‌ها می‌آید.

وی تأکید کرد، متاسفانه به نظر می‌رسد که برخی لبنانی‌ها حجم فاجعه‌‎ای که امروز لبنان با آن روبروست را درک نکرده‌اند؛ لبنان در آستانه فاجعه انسانی، اجتماعی و حیاتی در تمام ابعاد است.

انتهای پیام/ص


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا