بین الملل

حزب‌الله: سرویس‌های امنیتی اسرائیل از یک مجاهد فلسطینی شکست سنگینی خوردند

حزب‌الله: سرویس‌های امنیتی اسرائیل از یک مجاهد فلسطینی شکست سنگینی خوردند

به گزارش سرویس بین‌الملل یولن، جنبش حزب‌الله لبنان، امروز (جمعه)، درباره عملیات استشهادی در قلب تل‌آویو بیانیه‌ای صادر کرد.

بنابر گزارش پایگاه خبری «العهد»، حزب‌الله اعلام کرد: «بار دیگر مقاومت‌کنندگان فلسطینی قدرت خود را برای مواجهه با [رژیم] اشغالگر و پاسخ به جنایت‌های پی در پی آن ثابت کردند».

در ادامه این بیانیه آمده است: «این عملیات قهرمانانه در تل‌آویو، ضعف رژیم صهیونیستی، شکننده بودن، دستپاچگی و دست و پا زدن سرویس‌های نظامی و امنیتی آن را آشکار ساخت».

این جنبش اضافه کرد: «سرویس‌های [امنیتی] این رژیم در مواجهه با یک مجاهد فلسطینی شکست سنگینی خوردند. حزب‌الله قهرمانی ملت فلسطین و گروه‌های مقاومت آن‌ها را می‌ستاید و از آزادگان جهان برای همگامی با مردم فلسطین و هر گونه حمایت از آن‌ها دعوت به عمل می‌آورد»

در بخش پایانی این بیانیه آمده است: «تسلسل عملیات‌های ویژه و موفق نشان می‌دهد که تصمیم ملت فلسطین ادامه مبارزه است. عزم ملت فلسطین قوی‌تر از اراده اشغالگران است. مردم فلسطین عزم خود را بر ادامه این مسیر تا زمان آزادسازی تمام [خاک] فلسطین جزم کرده‌اند».

شب گذشته، منابع فلسطینی از انجام موفقیت‌آمیز یک عملیات استشهادی در خیابان «دزنگوف»، یکی از بزرگ‌ترین خیابان‌های تل‌آویو، خبر دادند. طبق گزارش رسانه‌ها، در پی این عملیات نه صهیونیست زخمی شدند و دو نفر دیگر به هلاکت رسیدند.

عامل این عملیات که یک جوان فلسطینی ۲۹‌ساله به نام «رعد فتحی حازم» از اردوگاه جنین بود، صبح امروز پس از چند ساعت تعقیب و گریز، به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسید.

این چهارمین عملیات شهادت‌طلبانه در فلسطین اشغالی در حدود یک هفته گذشته بوده است. منابع عبری پس از این عملیات خبر دادند که نیروهای رژیم صهیونیستی به حالت آماده‌باش درآمده‌اند و برخی از خیابان‌ها را بسته‌اند.

انتهای پیام/خ


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا