سمنان

حضور مربیان انجمن ورزش‌های هوایی کشور در سمنان/ ۴۰ هنرجو آموزش دیدند

حضور مربیان انجمن ورزش‌های هوایی کشور در سمنان/ ۴۰ هنرجو آموزش دیدند

مهدی صفاییان، رئیس کمیته ورزش‌های هوایی هیأت انجمن‌های ورزشی استان سمنان در گفت‌وگو با خبرنگار یولن در سمنان اظهار کرد: کارگاه آموزشی چتر کمکی به همت کمیته ورزش‌های هوایی استان سمنان و با حضور نایب‌رئیس هیأت انجمن‌های ورزشی استان سمنان، رئیس و نایب‌رئیس کمیته انجمن‌های هوایی استان، سرمربی و دو مربی از انجمن ورزش‌های هوایی کشور و ۴۰ هنرجو در سمنان برگزار شد.

وی گفت: کارگاه آموزشی چتر کمکی با حضور ۴۰ هنرجو از استان‌های تهران، البرز و سمنان در ورزشگاه ۱۵ هزار نفری سمنان برگزار شد.

صفاییان افزود: برگزاری این دوره با هدف ارتقای سلامت هنرجویان و انجام پروازهای امن و سلامت در دستور کار این کمیته قرار گرفت.

به گفته رئیس کمیته ورزش‌های هوایی هیأت انجمن‌های ورزشی استان سمنان، هنرجویان در این کارگاه دو روزه با انواع چترهای کمکی موجود در بازار آشنا شده و نحوه ریپک کردن و صحیح کشیدن چتر کمکی را فراگرفتند.

صفاییان از مساعدت بهره‌بردار ورزشگاه ۱۵ هزار نفری سمنان و در اختیار قرار دادن فضای ورزشگاه برای برگزاری هر چه بهتر این کارگاه دو روزه نیز قدردانی کرد.

وی بیان کرد: از ۴۰ شرکت‌کننده در این کارگاه، هشت نفر خانم بودند و دوره آموزشی به‌صورت تئوری و عملی با موفقیت برگزار شد.

این آموزش جانتان را نجات می‌دهد

سیدمرتضی علوی، سرمربی این کارگاه آموزشی هم به فارس گفت: چتر کمکی در ورزش پاراگلایدر بسیار مهم است و جان خلبان را نجات می‌دهد؛ اما هنرجویان نیاز به آموزش‌های بیشتر برای استفاده از این چتر در شرایط اضطراری دارند.

وی گفت: باید خطاها و اشتباهات به آنها گوشزد شود و از این‌رو برگزاری این کارگاه‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

انتهای پیام/۷۴۰۰۲/م/


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا