سمنان

حضور ۶۰۰۰ جهادگر در مناطق محروم سمنان/ وقتی فرزندان «حاج قاسم» نوروزشان را نذر محرومان می‌کنند

حضور ۶۰۰۰ جهادگر در مناطق محروم سمنان/ وقتی فرزندان «حاج قاسم» نوروزشان را نذر محرومان می‌کنند

مهدی کاشفی، رئیس سازمان بسیج سازندگی استان سمنان در گفت‌وگو با خبرنگار یولن در سمنان با بیان اینکه ماهیت تشکیل بسیج سازندگی بر پایه استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی در جهت خدمت‌رسانی به محرومان است، اظهار کرد: اصلی‌ترین هدف گروه‌های جهادی، محرومیت‌زدایی است.

وی با اشاره به بخش‌هایی از خدمات گروه‌های جهادی استان سمنان در چند سال گذشته در کشور افزود: در زلزله کرمانشاه، ۲۶ روستا برای بازسازی به استان سمنان واگذار شد که با همت گروه‌های جهادی، کار بازسازی همه این روستاها با موفقیت انجام گرفت.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان سمنان افزود: در کرمانشاه، با تلاش جهادگران استان سمنان کار بازسازی ۷۰ منزل مسکونی، ساخت ۱۶ واحد و تحویل ۲۵۰ کانکس به مردم زلزله نیز انجام شد.

کاشفی با بیان اینکه در جریان سیل پل‌دختر در استان لرستان نیز گروه‌های جهادی استان ورود بسیار موفقی داشتند، اظهار کرد: در همین زمان، ۱۵۰ گروه جهادی از استان سمنان به مناطق سیل‌زده اعزام شده و ۵۰ سری کامل لوازم منزل بین مردم آسیب‌دیده توزیع شد.

وی افزود: همچنین پس از آن در روستای چم‌مهر لرستان نیز ۹۰ گروه جهادی از استان حاضر بوده که کار ساخت ۶۴ واحد مسکونی و بازسازی ۲۰۰ منزل توسط گروه‌های جهادی انجام شد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان سمنان با اشاره به تلاش گروه‌های جهادی در زلزله سی‌سخت کرمانشاه افزود: در جریان زلزله سی‌سخت، هشت تریلر کمک از استان به منطقه اعزام و کار ساخت ۱۲ منزل مسکونی توسط گروه‌های جهادی استان سمنان انجام شد.

وی افزود: همچنین در جریان سیل جنوب دامغان نیز ۸۰ نفر از جهادگران استان اولین گروه‌های خدمت‌رسانی بوده‌اند که با حضور به‌موقع در روستا کار امدادرسانی به مردم را انجام داده‌اند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان سمنان با اشاره به خدمات گروه‌های جهادی در دوران شیوع کرونا نیز تصریح کرد: راه‌اندازی ۶۲ کارگاه تولید ماسک در زمان بحران ماسک در دنیا، حضور ۱۰۵ گروه جهادی طلاب جهت تغسیل و تدفین اموات کرونایی و تشکیل هشت مرکز واکسیناسیون در هشت شهرستان استان تنها بخش‌هایی از خدمات گروه‌های جهادی در این دوران بود.

کاشفی با اشاره به برگزاری ۲۹ مرحله از رزمایش مواسات و کمک مؤمنانه در استان نیز اظهار داشت: تا الآن در این رزمایش نیز بیش از ۴۱۰ میلیارد تومان کالا و خدمات بین نیازمندان استان توزیع شده است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان سمنان افزود: در رزمایش «بهار خدمت» در عید نوروز امسال نیز ۶۵۰ گروه جهادی متشکل از ۶ هزار جهادگر به نقاط مختلف استان اعزام شدندو کار خدمت‌رسانی به نیازمندان را انجام دادند.

انتهای پیام/۷۴۰۰۲/م/ی


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا