بین الملل

حماس: اعطای پست عالی‌رتبه به سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل شرم‌آور است

حماس: اعطای پست عالی‌رتبه به سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل شرم‌آور است

به گزارش گروه بین الملل یولن، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) شامگاه سه شنبه بیانیه‌ای مطبوعاتی در خصوص انتصاب گیلعاد اردان سفیر رژیم صهیونیستی به سمت معاون رئیس مجمع عمومی سازمان ملل صادر کرد.

به گزارش وبگاه خبری فلسطینی «سوا»، در این بیانیه آمده است: انتصاب گیلعاد اردان نماینده رژیم اشغالگر صهیونیستی در مقام عالی سازمان ملل، اهانت به ارزش‌های آزادی و عدالت و تهدیدی برای صلح و امنیت بین المللی است.

حماس تاکید کرد: ما انتصاب گیلعاد اردان نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل را به عنوان معاون رئیس مجمع عمومی سازمان ملل متحد به شدت محکوم می‌کنیم و آن را تحریکی برای احساسات مردم خود و دوستداران صلح و عدالت در جهان می‌دانیم.

این جنبش افزود: این اتفاق همچنین توهین به نظام بین المللی است که مسئولیت پایان دادن به اشغال فلسطین را بر عهده دارد و باید سران رژیم اشغالگر را به سبب جنایات و تروریسمی که علیه مردم فلسطین و مردم منطقه عربی مرتکب شده‌اند، بازخواست کند.

حماس تاکید کرد: ما از سازمان ملل متحد و کشورهای دوست که از آزادی و حق تعیین سرنوشت مردم حمایت می‌کنند، می‌خواهیم که به منظور حمایت از حقوق بشر برای تغییر این تصمیم شرم آور تلاش کنند و از مصونیت جنایتکاران جنگی و فرار آنها از مجازات در برابر دادگاه‌های بین المللی خودداری کنند.

انتهای پیام/ص


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا