بین الملل

حماس: فلسطین، یکپارچه برای دفاع از قدس برخاسته است

حماس: فلسطین، یکپارچه برای دفاع از قدس برخاسته است

به گزارش گروه بین‌الملل یولن، «فوزی برهوم» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس امروز (یکشنبه) در واکنش به تعرض صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی در آستانه مراسم موسوم به «راهپیمایی پرچم» گفت که تمامی فلسطین به صحنه نبرد یکپارچه در دفاع از مقدسات اسلامی تبدیل شده است.

او به شبکه المیادین گفت که مردم فلسطین امروزه نبرد مقدسی را در مسجدالاقصی آغاز کرده‌اند تا نظامیان اشغالگر و شهرک‌نشینان نتوانند در آن رسوخ کنند و می‌بایست نبرد با اشغالگران در تمامی محور مقاومت و در تمامی سطوح جریان داشته باشد.

سخنگوی حماس، افزود: «رژیم اشغالگر تلاش دارد خواسته خود را تحمیل کرده و مسجدالاقصی را از لحاظ زمانی و مکانی تقسیم کند، در حالی که تمامی مسجدالاقصی متعلق به فلسطینی‌ها است.»

فوزی برهوم سپس تأکید کرد که مقاومت توانسته معادلات را تغییر دهد و این واقعیت را که قدس و مسجدالاقصی خط قرمز محسوب می‌شود را تثبیت کند و اکنون می‌بایست همه جبهه‌ها علیه اشغالگران فعال شوند و پیش‌فرض صهیونیست‌ها مبنی بر اینکه فلسطین تنهاست از بین رفته و عمر این رژیم کاهش یابد.

به گفته وی همزمان میانجیگران نیز برای میانجی‌گری تلاش می‌کنند و پاسخ مقاومت نیز این است که اشغالگران خود صحنه درگیری را ترسیم می‌‌کنند و مقاومت نمی‌تواند در برابر تجاوزات آن‌ها دست بسته بماند و روشن است که صهیونیست‌ها پیام‌های مقاومت را به خوبی متوجه نشده‌اند.

وی در ادامه از مردم جهان عرب و امت اسلامی خواست تا در کنار مردم فلسطین بوده و وارد نبرد آزادسازی قدس و مسجدالاقصی و تمامی فلسطین شوند.

از صبح امروز دسته‌های شهرک‌نشینان صهیونیست تحت تدابیر شدید امنیتی پلیس رژیم صهیونیستی و از سمت «باب المغاربه» وارد مسجدالاقصی شدند.

این در حالی است که نیروهای واکنش سریع رژیم صهیونیستی در صحن‌های مختلف مسجدالاقصی مستقر شده‌ و درهای مصلای «القبلی» را با زنجیر بستند تا هم نمازگزاران فلسطینی داخل آن را حبس کنند و هم با محاصره این مصلا مانع از ورود فلسطینی‌های دیگر به داخلش شوند.

همه اینها در راستای تأمین مسیر یورش شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی، ساعاتی قبل از راهپیمایی پرچم در قدس انجام می‌شود.

قرار است در ساعت ۱۶:۰۰ امروز به وقت محلی (۱۷:۳۰ به وقت ایران) «راهپیمایی پرچم» شهرک‌نشینان صهیونیست آغاز شود؛ موضوعی که ممکن است با توجه به هشدارهای گروه‌های فلسطینی مبنی بر پاسخگویی، اوضاع را در اراضی فلسطینی منفجر کند.

انتهای پیام/ص


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا