بین الملل

حماس: ملت ما برای هر نبردی با اشغالگران آماده است

حماس: ملت ما برای هر نبردی با اشغالگران آماده است

به گزارش سرویس بین‌الملل یولن، «عبداللطیف القانوع» سخنگوی جنبش حماس در واکنش به یورش نظامیان صهیونیست به اردوگاه جنین گفت که این عملیات شکست خورده است و اکنون مقاومت قهرمانانه در جنین امتداد نبرد سیف القدس در سال گذشته است.

القانوع در مصاحبه با شبکه المیادین تصریح کرد که مقاومت هر روز گسترده می‌شود و ملت فلسطین در رویارویی نامحدود با رژیم اشغالگر قرار دارند و امروز نیز اردوگاه جنین و ساکنان آن در خط مقدم است.

وی افزود که ملت ما برای هر نبردی با اشغالگران آماده است و بهتر آن است که همه شهرهای کرانه باختری علیه رژیم اشغالگر به پا خیزند.

سخنگوی جنبش حماس همچنین تأکید کرد که رژیم اشغالگر در برابر ملت فلسطین و مقاومت آن شکست خواهد خورد و آنچه در جنین رخ می‌دهد انعکاس پایداری اسطوره‌ای ملت فلسطین است.

شامگاه پنجشنبه، منابع فلسطینی از انجام موفقیت‌آمیز یک عملیات استشهادی در خیابان «دزنگوف»، یکی از بزرگ‌ترین خیابان‌های تل‌آویو، خبر دادند. طبق گزارش رسانه‌ها، در پی این عملیات نه صهیونیست زخمی شدند و سه نفر دیگر کشته شدند.

عامل این عملیات که یک جوان فلسطینی ۲۹‌ساله به نام «رعد فتحی حازم» از اردوگاه جنین بود، صبح جمعه پس از چند ساعت تعقیب و گریز، به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسید.

این چهارمین عملیات شهادت‌طلبانه در فلسطین اشغالی در حدود یک ماه اخیر بوده است. منابع عبری پس از این عملیات خبر دادند که نیروهای رژیم صهیونیستی به حالت آماده‌باش درآمدند و برخی از خیابان‌ها را بستند.

انتهای پیام/م


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا