بین الملل

حملات ائتلاف متجاوز سعودی به صنعاء؛ ۴ نفر شهید شدند

حملات ائتلاف متجاوز سعودی به صنعاء؛ ۴ نفر شهید شدند

به گزارش گروه بین‌الملل یولن، جنگنده‌های ائتلاف سعودی شامگاه دوشنبه محله «اللیبی» در شهرستان معین واقع در استان صنعاء را بمباران کردند.

پایگاه خبری یمن نیوز گزارش داد که در جریان این حملات، چهار غیر نظامی به شهادت رسیدند و پنج نفر نیز زخمی شدند.

منابع محلی گفتند که این حملات، خسارات مادی زیادی به منازل شهروندان وارد کرد.

حمله به غیر نظامیان پاسخی است که ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی به حملات هوایی یمن به خاک امارات داده است؛ حملاتی که در آن، مراکز حساس امارات هدف حمله قرار گرفت (جزئیات بیشتر).

این در حالی است که جنگنده‌های ائتلاف سعودی سوم بهمن ماه جاری مناطق مختلف در صنعا پایتخت یمن از جمله ورزشگاه «الثوره»، واقع در شمال این شهر را هدف بمباران قرار دادند. 

 جنگنده‌های ائتلاف سه بار ورزشگاه الثوره را بمباران کرده‌اند. جنگنده‌های ائتلاف سعودی همچنین خیابان الزبیری در جنوب پایتخت یمن را نیز بمباران کرده و به آن خسارت وارد کرده‌اند. منابع یمنی زخمی شدن غیرنظامی بر اثر این حمله را تأیید کرده‌اند.

پیش از آغاز حمله به ورزشگاه الثوره، انصارالله یمن ضمن رد ادعای ائتلاف سعودی در خصوص وجود سلاح در ورزشگاه الثوره از رسانه‌ها خواست برای برملا کردن دروغ متجاوزان عازم ورزشگاه شده و از آن تصویربرداری کنند.

ائتلافی به رهبری عربستان سعودی از فروردین‌ماه سال ۱۳۹۴ کشور فقیر یمن را برای بازگرداندن قدرت به «عبد ربه منصور هادی»، رئیس‌جمهور مستعفی یمن هدف حملات سنگین هوایی، زمینی و دریایی قرار داده است.

این حملات به نابودی زیرساخت‌های یمن و گسترش فقر، بیکاری و گسترش بیماری‌های واگیردار در این کشور فقیر عربی منجر شده است. از زمان آغاز این حملات ده‌ها هزار غیرنظامی یمنی شهید و زخمی شده‎اند.

کارشناسان سازمان ملل، یمن را صحنه بزرگترین بحران بشری در جهان توصیف می‌کنند. بیش از ۷۵ درصد جمعیت یمن در حال حاضر نیازمند نوعی کمک‌رسانی و حمایت بشردوستانه هستند. از این میان، میلیون‌ها نفر نمی‌دانند وعده غذایی بعدی‌شان از کجا تأمین خواهد شد.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا