فرهنگ و هنر

«خاطرات سیاسی آیت‌الله ری‌شهری» پس از ۳۰ سال تجدید چاپ شد

«خاطرات سیاسی آیت‌الله ری‌شهری» پس از ۳۰ سال تجدید چاپ شد

به گزارش یولن، کتاب «خاطرات سیاسی آیت‌الله ری‌شهری» که برای نخستین‌بار سی و چند سال قبل منتشر شده بود، به همت موسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی مجدداً تجدید چاپ شد.

این کتاب که خاطرات آیت‌الله ری‌شهری از ماجرای پرونده سیدمهدی هاشمی است، نخستین بار در سال ۱۳۶۹ منتشر شده بود. مرحوم ری‌شهری که در بازه سال‌های ۶۳ تا ۶۸ عهده‌دار مسئولیت وزارت اطلاعات بود، پس از رحلت امام، خاطرات خود از فراز و فرود برخورد با سیدمهدی هاشمی و حواشی آن از جمله مواضع آیت‌الله منتظری را در قالب این کتاب منتشر کرد.

«خاطرات سیاسی آیت‌الله ری‌شهری» پس از 30 سال تجدید چاپ شد

باتوجه به رحلت مرحوم ری‌شهری و گذشت سه دهه از چاپ کتاب «خاطرات سیاسی» و کم‌یاب بودن آن، موسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی تصمیم به تجدیدچاپ این کتاب همراه با برخی اسناد و ضمائم جدید گرفت. این کتاب در آخرین روزهای نمایشگاه کتاب تهران عرضه خواهد شد.

در بخشی از مقدمه ناشر آمده است: هرچند بعدها کتاب «خاطرات سیاسی» با افزوده‌شدن خاطرات آیت الله ری‌شهری از عزل آیت‌الله منتظری تکمیل و با نام «سنجه‌ی انصاف» منتشر شد و بعدها خاطرات و روایت‌های تکمیلی سایر افراد مرتبط با این پرونده، برگ‌های دیگری بر روایت‌تاریخی این موضوع افزود؛ اما متن این کتاب به عنوان یک سند دست‌اول تاریخی از یک راوی معتبر در حافظه تاریخی انقلاب اسلامی ماندگار گشت. از این جهت شاید بتوان کتاب «خاطرات سیاسی» و نویسنده‌ی آن را از پیشگامان «جهاد تبیین» در تاریخ انقلاب دانست.»

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا