کهگیلویه و بویراحمد

خبر خوب | رفع مشکل بسیجیان دهدشتی بعد از ۳۰ سال/ صدورمجوز ساخت ۱۱۰۰ قطعه زمین

خبر خوب | رفع مشکل بسیجیان دهدشتی بعد از ۳۰ سال/ صدورمجوز ساخت ۱۱۰۰ قطعه زمین

به گزارش یولن از یاسوج به نقل از روابط عمومی موسسه مسکن و عمران بسیج؛ طرح جامع شهری دهدشت که قبلا توسط شورای عالی وزارت مسکن و شهرسازی تصویب شده بود بعد از کش و قوس‌های فراوان نهایتا این طرح امروز توسط استاندار امضاء و به شهرداری دهدشت ابلاغ شد با اجرای این طرح مجوز ساخت ۱۱۰۰ قطعه زمین بسیجیان، طرح ولایت و ایثارگران صادر می‌شود.

هم‌چنین با این ابلاغیه، کمربندی سوم دهدشت طی روزهای آینده کلنگ‌زنی خواهد شد.

خبر خوب | رفع مشکل بسیجیان دهدشتی بعد از 30 سال/ صدورمجوز ساخت 1100 قطعه زمین

جهت خدمت رسانی به جامعه معزز بسیجیان در دهه ۷۰ در شهرستان دهدشت استان کهگیلویه و بویراحمد، مقوله تفکیک و تحویل حدود ۱۱۰۰ قطعه زمین در قالب ۳۶ هکتار در دستور کار مسئولان وقت قرار گرفت و در سال ۱۳۸۰ امور اجرایی این طرح طی به بنیاد تعاون بسیج و موسسه مسکن و عمران اجتماعی بسیج واگذار گردید.

اما به علت عدم قرار گیری این زمین ها در طرح تفصیلی شهر دهدشت الحاق به بافت و صدور سند این زمین ها امکان پذیر نبود و باعث بلاتکلیفی ۳۰ ساله بسیجیان شهر دهدشت شده بود.

از سال ۱۳۹۹ با ورود سپاه استان به این قضیه و تلاش های جهادی کارکنان موسسه مسکن و عمران اجتماعی بسیج اقدامات جهت رفع این مشکلات سرعت بیشتری گرفت تا اینکه در آذر ماه سال ۱۴۰۰ الحاق به بافت شهرک های ولایت و ایثارگران دهدشت مورد تصویب شورای عالی وزارت مسکن و شهرسازی قرار گرفت و در آیین رونمایی از دستاوردهای بنیاد تعاون بسیج با حضور سردار سلیمانی، رئیس محترم سازمان بسیج مستضعفین آغاز واگذاری این زمین ها اعلام گردید.

خبر خوب | رفع مشکل بسیجیان دهدشتی بعد از 30 سال/ صدورمجوز ساخت 1100 قطعه زمین

اکنون پس از سه دهه بلاتکلیفی با امضای استاندار استان کهگیلویه و بویراحمد طرح جامع شهری دهدشت به شهرداری این شهر ابلاغ و مجوز ساخت ۱۱۰۰ قطعه زمین برای بسیجیان این منطقه صادر گردید.


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا