سیاسی

خبر مهم برای کاندیداهای انتخابات مجلس ۱۴۰۲

خبر مهم برای کاندیداهای انتخابات مجلس ۱۴۰۲

رضا قاسمیان با اعلام این خبر اظهار کرد: روز یکشنبه ۲۶ شهریور برای تمامی متقاضیان پیش‌ثبت‌نام انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی پیامکی مبنی بر مراجعه به پنجره واحد انتخابات و مشاهده نتیجه نهایی صحت‌سنجی مدارک ۶گانه ارسال می‌شود.

وی افزود: متقاضیان می‌توانند از ساعت هشت صبح دوشنبه ۲۷ شهریور وارد سامانه پنجره واحد انتخابات به آدرس keshvar.moi.ir شوند و نتایج صحت‌سنجی ۶ دستگاه مربوط نسبت به مدارک خوداظهاری را مشاهده و پیگیری کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل ادامه داد: نتایج صحت‌سنجی هر دستگاه در مورد هر فرد به‌صورت یک آیکون نمایش داده می‌شود که اگر قرمز باشد به معنی نقص مدارک است و باید نسبت به ثبت اعتراض یا بارگذاری مدارک مثبته و تکمیلی اقدام کند.

قاسمیان با تأکید بر اینکه صحت‌سنجی مدارک هر فرد به معنی احراز یا عدم احراز صلاحیت نیست، گفت: طبق قانون در این مرحله، امکان ثبت اعتراض از ۲۷ شهریور تا ۲ مهر وجود دارد و داوطلبان می‌توانند در صورت رفع اشکال و نواقص مدارک و دریافت تأییدیه ۶ دستگاه مربوط، کد رهگیری برای ثبت‌نام نهایی دریافت کنند.

وی افزود: در غیر این صورت و اگر هر ۶ بخش سبز نباشد، داوطلبان هرگز نمی‌توانند کد رهگیری دریافت کنند و ثبت‌نام آن‌ها امکان‌پذیر نخواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل تصریح کرد: داوطلبانی که در هر ۶ آیکون به‌صورت سبز رنگ نتیجه صحت‌سنجی مدارک خود را مشاهده می‌کنند، باید در انتهای پنجره واحد، وارد بخش دریافت کد رهگیری شوند تا با دریافت این کد، از ۲۷ مهر تا ۳ آبان امسال ثبت‌نام خود را نهایی کنند.

رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل یادآور شد: برای داوطلبی دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه‌های انتخابیه استان ۸۹۰ نفر پیش‌ثبت‌نام کرده‌اند که این آمار بیش از ۳/۵ برابر داوطلبان انتخابات دوره یازدهم بوده که نشان از استقبال گرم و شور و نشاط انتخاباتی در استان است.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی هم‌زمان با انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری، ۱۱ اسفند سال جاری در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

  • نتایج صحت‌سنجی مدارک داوطلبان انتخابات چه زمان اعلام می‌شود؟

  • خبر مهم از بررسی مدارک کاندیداهای انتخابات مجلس در مراجع شش گانه

۲۷۲۱۷

مجله خبری یولن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا