بین الملل

خرسندی امیرعبداللهیان از افزایش حجم روابط تجاری ایران و بلغارستان

خرسندی امیرعبداللهیان از افزایش حجم روابط تجاری ایران و بلغارستان

به گزارش گروه سیاست خارجی یولن، خانم «ولیسلاو پتروا» معاون وزیر امور خارجه بلغارستان که برای شرکت در سومین دور رایزنی های سیاسی ایران و بلغارستان در تهران به سر می برد، امروز (یکشنبه) اول خرداد ماه با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با ابراز خرسندی از افزایش حجم روابط تجاری دو کشور در سال گذشته آن را متناسب با ظرفیت اقتصادی دو کشور ندانست و با اشاره به زمینه های همکاری دو طرف در بخش انرژی، ترانزیت و حمل و نقل کالا و مواد غذایی، بر ضرورت تلاش بیشتر برای گسترش همکاریهای تجاری تاکید کرد. 

امیرعبداللهیان همچنین مسائل مهم منطقه ای بویژه بحران اوکراین را مورد توجه قرار داد و نسبت به پایان هر چه سریعتر این جنگ ابراز امیدواری کرد. 

مذاکرات لغو تحریم ها و همچنین تاکید بر اراده کشورمان برای حصول به یک توافق خوب از دیگر موضوعات مورد اشاره وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار بود.

معاون وزیر خارجه بلغارستان نیز در این دیدار با اشاره به مذاکرات سازنده خود با همتای ایرانی، از توافقات بعمل آمده برای گسترش همکاریهای دو کشور در بخشهای تجاری، فرهنگی و  ورزشی خبر داد. 

وی تلاشهای دیپلماتیک برای حصول توافق در مذاکرات وین را در راستای منافع همه طرف ها دانست.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا