بین الملل

دبیرکل جهاد اسلامی: باید با تمام توان برای تقویت «محور قدس» تلاش کنیم

دبیرکل جهاد اسلامی: باید با تمام توان برای تقویت «محور قدس» تلاش کنیم

به گزارش گروه بین‌الملل یولن، «زیاد النخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در همایش امروز در غزه به مناسبت سالروز نبرد «سیف القدس» تحت عنوان «سیف القدس، وحدت سرزمین و ملت» (از طریق ویدئوکنفرانس) سخنرانی کرد.

بر اساس گزارش «شهاب»، وی گفت: سیف‌القدس همچنان فرصتی بزرگ برای وحدت ملت فلسطین و مقاومت آن است. مسؤولیت مقاومت در دفاع از مسجدالاقصی روز به روز بیشتر می‌شود و باید در آمادگی کامل برای دفاع از وظایفمان باشیم.

النخاله ادامه داد، کسانی که فکر می‌کنند وقتی مسجدالاقصی در معرض یهودی‌سازی قرار بگیرد مقاومت ملت فلسطین متوقف می‌شود در توهمند و انگیزه‌های مقاومت را درک نمی‌کنند.

دبیرکل جهاد اسلامی تصریح کرد، دشمن صهیونیستی برای اولین بار در برابر این حقیقت ایستاده که ملت فلسطین آماده مقاومت و رفتن تا آخر خط هست و توهم حل و فصل سیاسی را کنار گذاشته است. نبرد سیف القدس یک صحنه تاریخی رقم زد که باید با تمام قدرت حفظ شود.

النخاله گفت: وظیفه ماست که دستاوردهای سیف القدس را به پیش ببریم و حتی یک قدم به عقب برنگردیم. دشمن در هر مکانی ما را دنبال می‌کند و باید به آن مقابله کنیم.

وی افزود: دشمن تلاش می‌کند وحدت ما را از بین ببرد و ما را از جهاد وادارد. باید به مقاومت در هر جایی ادامه دهیم. اتحاد مردم فلسطین در هر جایی ضامن حمایت از مقاومت و استمرار آن است.

النخاله تأکید کرد، وحدت میدان‌های نبرد به یک ضرورت تبدیل شده و مبارزه با دشمن در تمام فلسطین باید مورد توجه همه باشد؛ باید «محور قدس» با تمام توان تقویت شود.

نبرد یازده روزه سیف القدس در ماه می سال جاری میلادی (۲۰۲۱) و در واکنش به تجاوز صهیونیست‌ها به مقدسات فلسطینی و قدس رخ داد.

انتهای پیام/م


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا