خوزستان

دروازه عاشقی| روزانه سه هزار نفر از مرز چذابه تردد می‌کنند/ ۳۵۰ موکب مستقر شد

دروازه عاشقی| روزانه سه هزار نفر از مرز چذابه تردد می‌کنند/ ۳۵۰ موکب مستقر شد

حمید سیلاوی فرماندار دشت‌آزادگان ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز، در رابطه با آمار تردد روزانه  زائران و اتباع عراقی از مرز چذابه، اظهار کرد: روزانه بالغ بر سه هزار نفر از این مرز تردد می‌کنند که این آمار شامل ورود یک هزارو ۵۰۰ نفر زائر ایرانی و اتباع عراقی به کشور و خروج  و یک هزارو ۵۰۰ نفر زائر ایرانی برای زیارت عتبات است.

وی با بیان اینکه کاملا آماده برای استقبال از زائران همایش بزرگ اربعین هستیم، افزود: کلیه زیرساخت‌های مورد نیاز در مرز چذابه فراهم  شده و هم اکنون شرایط استقبال از زائران را داریم اما از  ابتدای ماه صفر آمادگی کامل را برای پذیرش زائران وجود دارد.

فرماندار دشت‌آزادگان در خصوص تعداد مواکب در مرز چذابه، گفت: در مجموع  از اهواز تا مرز چذابه  تعداد ۳۵۰ موکب ایجاد شده است که از این تعداد  ۱۵۰ موکب در طول مسیر و  تعداد ۲۰۰ موکب در سایت مواکب مرز چذابه مستقر هستند.

سیلاوی در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه یکی از مهمترین دغدغه زائران در طول مسیر و مواکب کنار مرز وجود سیستم سرمایشی است آیا تمهیداتی در این رابطه اندیشیده شده است، بیان کرد: به منظور  تسهیل در تردد، در طول مسیر زائران سایبانی تعبیه شده و تمام تلاش ما بر این است که همه مواکب از سیستم سرمایشی برخوردار باشند.

وی افزود: در حال حاضر اکثریت مواکب ما دارای سیستم سرمایشی هستند و در این خصوص مشکلی وجود ندارد.

انتهای پیام/ی


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا