سیاسی

دروغ روزنامه عربی درباره سیدمحمد خاتمی /شب مهمان رهبری بودم، از سفر گیلان راضی هستند /بازخوانی خاطرات هاشمی رفسنجانی

دروغ روزنامه عربی درباره سیدمحمد خاتمی /شب مهمان رهبری بودم، از سفر گیلان راضی هستند /بازخوانی خاطرات هاشمی رفسنجانی

به گزارش خبرگزاری یولن، مشروح خاطرات آیت الله هاشمی در ۱۸ اردیبهشت ۱۳۸۰ را بخوانید؛

برای اجلاس مسئولان انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، از منزل به اردوگاه شهید باهنر منظریه رفتیم. آقای [محمدجواد حاج] علی‌اکبری، نماینده رهبری، گزارش و شرح طولانی از خدمات من به انقلاب داد. من هم دربارۀ اهمیت تربیت جوانان متعهد از دوره دانش‌آموزی صحبت کردم. به دفترم رفتم. دکتر [علی‌اکبر] ولایتی، [مشاور رهبری در امور بین‌الملل] آمد. در مورد انتخابات [ریاست‌جمهوری] و مسائل جاری کشور و مشکلات اقتصادی و فرهنگی بحث شد.

شب میهمان رهبری بودم. از سفر گیلان راضی‌اند. در مورد نامزدهای انتخابات [ریاست‌جمهوری] مذاکره شد. از اینکه روزنامه‌های عربی به دروغ نوشته‌اند که آقای سیدحسن نصرالله، [رهبر حزب‌الله لبنان]، از ایشان خواسته که به آقای [سیدمحمد] خاتمی بگوید در انتخابات شرکت‌ کند، ناراضی‌اند و بنا دارند تکذیب شود. عفت می‌گوید، در کلاس درس دانشگاه آزاد، استادی از آقای خاتمی انتقاد کرده و کسی از دانشجویان اعتراضی نکرده است.

درگیری‌ها در فلسطین ادامه دارد و اسرائیل مدعی است یک کشتی کوچک حامل اسلحه برای فلسطینی‌ها را در ساحل غزه گرفته‌اند. گفته می‌شود با فشار آمریکا، ترکیه تصمیم گرفته است مانع عبور هواپیماهای ایرانی حامل کمک به فلسطین، از فضای ترکیه شود.

چین اعلام کرده به خاطر شروع مجدد پرواز هواپیماهای جاسوسی آمریکا در نزدیک سواحل این کشور، از پس‌دادن هواپیمای آمریکایی خودداری خواهد کرد. مقامات اف‌بی‌آی، [=پلیس فدرال] آمریکا، صریحاً گفته‌اند که ایران در انفجار الخُبَر عربستان دست داشته است و بنا دارند پیگیری نمایند.

در افغانستان، جنگ‌های داخلی تشدید شده است. اتحادیه اروپا، با مصوبه‌ای حرکت به سوی تشکیل یک دولت برای کل اروپا را آغاز کرده است.

۲۷۲۱۹

مجله خبری یولن

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا