سلامت

دعوت از تهرانی‌ها برای اهدای خون در روزهای سرد سال

دعوت از تهرانی‌ها برای اهدای خون در روزهای سرد سال

به گزارش روز شنبه یولن از انتقال خون استان تهران، سید منتظر شُبّر با تاکید بر نیاز روزانه بیماران به خون و فرآورده های خونی، خاطرنشان کرد: حضور و مشارکت مستمر مردم به ویژه جوانان می تواند ما را در حفظ ذخایر مناسب و مطلوب برای تامین خون مورد نیاز بیماران، کمک کند و با توجه به مولفه های اصلی در زندگی ایرانیان که همیشه نمایشگر مهربانی، نوعدوستی و خیرخواهی بوده است، انتظار داریم در مسئله اهدای خون نیز شاهد همراهی و همدلی مستمر کسانی باشیم که نجات جان یک هموطن را تکلیف انسانی و اخلاقی خود می دانند.

وی افزود: بیش از ۱۶۰ بیمارستان و ۲۸ هزار تخت بیمارستانی در سطح پایتخت وجود دارد که نشاندهنده مصرف بالای خون و فرآورده های خونی توسط بیماران است.

شُبّر با اشاره به اینکه سازمان انتقال خون ایران نیز به عنوان تنها متولی و تامین کننده خون و فرآورده های خونی مورد نیاز این مراکز است، اظهار داشت: بیمارانی همچون تالاسمی ها، سرطانی ها، دیالیزی ها و هموفیلی ها به صورت مستمر نیازمند دریافت فرآورده های خونی هستند و به همین دلیل مشارکت مستمر اهداکنندگان خون برای انجام این کار ارزشمند، ضروری است.

مدیر کل انتقال خون استان تهران اضافه کرد: از مردم به ویژه جوانان و بانوان می خواهیم که با هدف نجات جان بیماران که یک تکلیف اخلاقی و انسانی است، به مراکز ۱۴ گانه اهدای خون در سطح پایتخت مراجعه کنند تا مثل همیشه زندگی بخش بیماران باشیم.

وی گفت: ساعت و محل استقرار مراکز ثابت اهدای خون بر روی وبگاه به نشانی www.tehran.ibto.ir بارگذاری شده و داوطلبان اهدای خون برای جلوگیری از اتلاف وقت می توانند پیش از حضور، با مراجعه به نشانی www.nobatdehi.ibto.ir از سامانه نوبت دهی اینترنتی استفاده کنند.

وی گفت: تیم های سیار اهدای خون نیز با هدف تسریع و تسهیل در رفت و آمد مردم به محلات و مناطق مختلف می روند که یکی از برنامه های ما، افزایش تیم های سیار اهدای خون برای خدمت رسانی بیشتر به داوطلبان اهدای خون است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا