بین الملل

دولت سیزدهم درصدد توسعه روابط با قاره آفریقا

دولت سیزدهم درصدد توسعه روابط با قاره آفریقا

به گزارش گروه سیاست خارجی یولن، خانم «کاندیت ماشگو دلامینی» معاون وزیر روابط و همکاری‌های بین‌المللی آفریقای جنوبی که برای برگزاری دهمین نشست کمیته مشورتی سیاسی ایران و آفریقای جنوبی در رأس هیأتی به تهران سفر کرده، عصر روز (یکشنبه) اول خرداد ماه با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر امور خارجه در این دیدار با اشاره به روابط تاریخی و دوستانه دو کشور اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران هیچگونه محدودیتی در مورد روابط با آفریقای جنوبی قائل نبوده و به ویژه دولت جدید درصدد توسعه روابط با کشورهای قاره آفریقا است.

امیرعبداللهیان در این دیدار تاکید کرد: نگاه ویژه‌ای به آفریقای جنوبی در ایران وجود دارد و دو کشور از ظرفیت‌های بسیار خوبی برای جهش روابط بهره می‌برند و پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک بین دو کشور در سالجاری در پرتوریا در این راستا حائز اهمیت خواهد بود. 

 امیرعبداللهیان همچنین با‌ تقدیر از سیاست‌های آفریقای جنوبی در مورد موضوعات منطقه غرب آسیا از حمایت این کشور از مبارزات مردم فلسطین قدردانی کرد.

خانم دلامینی معاون وزیر روابط خارجی و همکاری‌های بین‌المللی آفریقای جنوبی نیز ضمن تشکر از فرصت ملاقات، ابراز امیدواری کرد که در نشست کمیته رایزنی‌های سیاسی، مذاکرات خوب و سازنده در خصوص موضوعات مختلف انجام و نقشه راه روابط بین دو کشور‌ ترسیم  شده و با برگزاری نشست کمیسیون مشترک و سفر متقابل مقامات ارشد دو کشور شاهد توسعه هر چه بیشتر روابط و همکاری‌های ایران و آفریقای جنوبی باشیم.

انتهای پیام/


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا