اجتماعی

دو عامل مهم در افزایش سردردهای میگرنی/ علت سردردهای صبحگاهی چیست؟

حید دستجردی متخصص مغز و اعصاب در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت یولن اظهار داشت: برخی افراد با سردرد از خواب بیدار می شوند، خواب عمیق ندارند و ضربانی در شقیقه احساس می کنند و این درد در فصل پاییز و زمستان که بخاری روشن می شود بیشتر می شود.به نظر می رسد این دردها بیشتر شبیه سردردهای میگرنی هستند منتهی سردردهایی که باعث بیدارشدن از خواب شوند و با زورزدن ایجاد می شوند باید در ابتدا بررسی شوند.

وی در پاسخ به اینکه علت سردردهای صبحگاهی چیست گفت: این علائم باید توسط پزشک بررسی شوند. برخی افراد که خرخر شدید دارند که با قطع تنفس همراه است صبح ها با سردرد از خواب بیدار می شوند ولی سردردهای صبحگاهی باید بررسی شوند.

دستجردی یکی از علائم واکسن کرونا را سردرد و پادرد طی چند روز عنوان کرد و گفت: ساخت آنتی بادی در بدن حدود ۲ هفته طول می‌کشد و معمولا با سردرد و پادرد و بدن درد همراه است. در صورت درد خفیف فرد باید مسکن مصرف کند ولی اگر پس از تزریق واکسن فرد دچار سردرد شدید شد باید به اورژانس مراجعه کند. ا

این متخصص مغز و اعصاب تصریح کرد: کم آبی موجب تشدید سردرد میگرنی نمی‌شود اما عصبانیت، تشنگی، گرسنگی، بوی عطر و سیگار، گریه و نور شدید می توانند سردردهای میگرنی را تشدید کنند که در بین همه این عوامل عصبانیت و فشارهای روحی عامل مهمتری است.

دستجردی برای شادبودن به مردم توصیه کرد: با برنامه ریزی می‌توان استرس را کاهش داد و شادی را بیشتر کرد ولی برخی مواقع افراد باید برای کاهش افسردگی از دارو استفاده کنند.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا