بین الملل

دیپلمات روس: حضور زلنسکی در جلسه شورای امنیت، نمایشی دیگر است

دیپلمات روس: حضور زلنسکی در جلسه شورای امنیت، نمایشی دیگر است

«واسیلی نبنزیا» نماینده فدراسیون روسیه در سازمان ملل متحد، برنامه شورای امنیت برای برگزاری نشستی با حضور «ولودیمر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین را نمایش کمدی دیگری توصیف کرد.

نبنزیا شامگاه شنبه در مصاحبه با شبکه «ریانووستی» گفت: «ما به‌طور واقع‌بینانه خروجی این نشست و سایر طرح‌های سیاسی غرب در مورد بحران اوکراین را ارزیابی می‌کنیم. واضح است که خروجی صفر است. این هم نمایش دیگری خواهد بود که در آن نقش اصلی به رئیس جمهور اوکراین واگذار می‌شود».

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، نشست شورای امنیت سازمان ملل با حضور زلنسکی قرار است در تاریخ ۲۰ سپتامبر برگزار شود.

وی در ادامه توضیح داد: «البته برای او (زلنسکی) ایفای نقش یک کمدین روی صحنه آشناست، ولی ما به عنوان کشور مؤسس سازمان ملل متأسفیم که می‌بینیم با تلاش همکاران غربی ما از سکوی بالای این سازمان برای تبلیغ وی، اگر نگوییم بازیگری، استفاده می‌شود».

طبق این گزارش، این دیپلمات روس با بیان اینکه هیأت‌های غربی از تمایل به مجازات و سرکوب روسیه کور شده‌اند، افزود: «آنها اکنون شورای امنیت را منحصراً به عنوان یک سکو برای طرح‌های تبلیغاتی خود می‌بینند. آنها اصلاً نگران رویه ثابت کار، جنبه ماهوی بحث‌ها و اختیارات این نهاد نیستند».

به نوشته اسپوتنیک، نبنزیا همچنین خبر داد که «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه در نشست شورای امنیت با حضور زلنسکی، شرکت می‌کند.

۳۱۱۳۱۱

مجله خبری یولن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا