کرمان

راه‌اندازی نهضت شکل‌گیری و تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان در کرمان

راه‌اندازی نهضت شکل‌گیری و تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان در کرمان

به گزارش یولن از کرمان، علی زینی‌وند استاندار کرمان امروز در جلسه بررسی راهکارهای تحقق شعار سال با اشاره به اینکه  باید تمرکز بر روی حوزه تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان باشد، اظهار داشت: در دل شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان جایگاه قانونی برای شورای راهبردی شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد کنیم تا مصوبات آن جنبه اجرایی داشته باشد.

وی عنوان کرد: راهبری شرکت‌های دانش‌بنیان در استان کرمان ضعیف است و نیاز به لوکومتیوران قوی دارد که در راس آن باید حتما استاندار باشد و محوریت کار باید خود شرکت‌ها باشند.

  زینی‌وند با اشاره به اینکه راه ساماندهی کشاورزی استفاده از شرکت‌های دانش‌بنیان است، تصریح کرد: مدیرانی که دیدگاه دانش‌محور ندارند به درد مدیریت نمی‌خورند.

وی ابراز داشت: به نظر من هر کسی که مدیر و یا فرماندار می‌شود باید از آنها در زمینه دانش‌بنیان‌ها و علم به چه معنی است و آیا به این مسائل اعتقاد دارند یا نه؟ مصاحبه گرفت.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه باید نهضت شکل‌گیری و تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان در کرمان راه بیفتد، گفت: کرمان در جایگاه خودش در سطح کشور در زمینه شرکت‌های دانش‌بنیان قرار ندارد در صورتی که باید حداقل جزء ۵ استان برتر کشور در این زمینه باشد.

زینی‌وند عنوان کرد: ضرورت دارد کارها در زمینه کشاورزی را به شرکت‌های دانش‌بنیان واگذار کنیم، زیرا استان کرمان رتبه اول فرو نشست زمین را در کشور به‌دلیل استفاده بی‌رویه از آب‌های زیرزمینی به خود اختصاص داده است، بنابراین باید به‌سرعت کشاورزی استان را ساماندهی و مکانیزه کرده تا برداشت آب را  کم کنیم و اگر به همین روش  ادامه دهیم بین ۲۰ تا ۳۰ سال آینده  استان کرمان بدون سکنه خواهد شد.

وی با بیان اینکه باطله‌های زغال‌سنگ،  شهر زرند را خفه کرده، اظهار داشت: یک شرکت دانش‌بنیان درخواست داشت این باطله‌ها را در اختیار بگیرد  تا بر روی آنها فرآوری‌هایی انجام دهند، ما آنها را خام به خارجی‌ها می دهیم اما به  بچه‌های خودمان نمی‌دهیم تا تبدیل به محصولات با ارزش‌تری کنند.

زینی‌وند با اشاره به اینکه معادن ما قابل دفاع نیستند و حتما  باید با دانشگاه‌های مهم استان بلکه کشور همکاری کنند، افزود: برای رسیدن به این هدف‌گذاری باید یک شورای فناوری دانش‌بنیان تشکیل دهیم و محوریت این شورا  با دانشگاه‌ها، پارک علم و فناوری و خود شرکت‌های دانش‌بنیان باشد و ما مدیریت و هماهنگی را به عهده می‌گیریم.

انتهای پیام/۸۰۰۱۸/ب


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا