بین الملل

راهپیمایی پرچم صهیونیست‌ها با اظهار خشم از اهتزاز پرچم فلسطین و هراس از پاسخ مقاومت

راهپیمایی پرچم صهیونیست‌ها با اظهار خشم از اهتزاز پرچم فلسطین و هراس از پاسخ مقاومت

به گزارش گروه بین الملل یولن، هزاران شهرک نشین صهیونیست از ساعتی پیش به سمت دیوار البراق و محله باب العامود در بخش قدیمی قدس در حال برگزاری راهپیمایی ادعایی خود موسوم به راهپیمایی پرچم هستند.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی هم گزارش دادند، قریب به ۲۵ هزار نفر در حال حاضر در راهپیمایی پرچم در خیابان‌های قدس حضور دارند. ایتمار بن غفیر، عضو افراط گرای صهیونیست هم در این راهپیمایی شرکت کرده است.

 

از سوی دیگر نظامیان صهیونیست به سمت شرکت کنندگان در راهپیمایی پرچم فلسطین در خیابان صلاح الدین در قدس اشغالی با گلوله های پلاستیکی و گاز اشک آور حمله کردند.

به گفته منابع فلسطینی تاکنون ۲۴ فلسطینی در این درگیری ها زخمی و شماری هم بازداشت شدند.

از صبح امروز هم بیش از یک هزار شهرک نشین صهیونیست وارد صحن های مسجد الاقصی شده و مشغول انجام آداب تلمودی و اقدامات تحریک آمیز در آنجا شدند.

شیخ عکرمه طبری خطیب مسجد الاقصی در گفت وگو با صوت القدس گجفت: آنچه امروز در مسجد الاقصی اتفاق افتاد از سال ۱۹۶۷ تاکنون بی سابقه بود.

به گزارش صوت القدس فلسطینی‌ها همزمان با تجمع صهیونیست‌ها در محله باب العامود با یک هواپیمای بدون سرنشین پرچم فلسطین را بر فراز این منطقه به اهتزاز درآوردند.

خبرنگار روزنامه عبری «هاآرتص» در این خصوص گزارش داد شهرک نشینان شرکت کننده در راهپیمایی پرچم ها به دلیل برافراشته شدن پرچم فلسطین در باب العامود قدس عصبانی و دیوانه شده اند و به مغازه ها و شهروندان فلسطینی حمله می‌کنند.

راهپیمایی پرچم صهیونیست‌ها با اظهار خشم از اهتزاز پرچم فلسطین و هراس از پاسخ مقاومت

 

شهرک نشینان صهیونیست در حین یورش به منطقه باب العامود قدس با اسپری گاز فللفل به یک بانوی سالخورده فلسطینی هم حمله کردند که منجر به آسیب یک چشم وی و انتقالش به بیمارستان شد.

راهپیمایی پرچم صهیونیست‌ها با اظهار خشم از اهتزاز پرچم فلسطین و هراس از پاسخ مقاومت

 

در همین حال کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که شهرک های صهیونیست نشین در نزدیکی نوار غزه از بیم پاسخ مقاومت در وضعیت آماده باش هستند و از همین حالا شماری از شهرک نشینان از بیم حملات راکتی گروه‌های مقاومت فلسطین به سنگرها پناه برده اند.

این کانال اسرائیلی انتظار سناریوهایی از جمله شلیک موشک از مرز شمالی و نوار غزه و وقوع درگیری‌ها را مطرح دانست و گفت: بازوی نظامی حماس در سایه تحولات امروز در سکوت عجیبی به سر می‌برد. وقایعی که امروز صبح در مسجد الاقصی رخ داد و تصاویری که از آنجا به دست آمد، نوید خوبی را نمی‌دهد.

کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی هم هشدارهای روزهای قبل حماس را بازنشر داد که گفته است هر گزینه‌ای برای مقابله با برگزاری راهپیمایی پرچم روی میز است.

انتهای پیام/.


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا