فرهنگ و هنر

راه‌یافتگان به مرحله نهایی مسابقات بین‌المللی قرآن معرفی شدند

راه‌یافتگان به مرحله نهایی مسابقات بین‌المللی قرآن معرفی شدند

به گزارش خبرنگار قرآن و فعالیت‌های دینی یولن اسامی راه‌یافتگان به مرحله نهایی سی‌وهشتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران، هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی دانش‌آموزان و پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن نابینایان جهان اسلام اعلام شد.

حفظ کل آقایان

در رشته حفظ کل آقایان نیز هیثم صقر احمد از کنیا، محمدرضا جاهدی‌نیا از ایران، حمزه فهزی از آمریکا، حسان محمود بکور از سوریه، محمد رفعه البناء از اندونزی، حسن جبرئیل عمر از نیجر، امان عادل علی از اوگاندا و عبدالخالق از افغانستان در مرحله نهایی سی و هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران به رقابت می‌پردازند.

قرائت آقایان

ذکریا الزیرک از مراکش، هادی موحد امین از ایران، اویس احمدیان از افغانستان، محمد وجاهت رضا از پاکستان، الهام محمودالدین از اندونزی، بلال عبداله علی از یمن، یاس فضل جاسم از عراق و ثمرالدین صمداف از تاجیکستان هشت فینالیست رشته قرائت تحقیق آقایان سی و هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران هستند.

ترتیل آقایان
 
همچنین سیدحجت ترحمی از ایران، محمد صادق سهرابیار از افغانستان، حسین ابراهیم امام محمد از مصر، موسی سفانی از الجزایر، مصطفی زاهد از مراکش، حمزه محمد فرج المصراتی  از لیبی، عمر ابو حفص از سوریه و غلام مصطفی اشرفی از استرالیا به‌عنوان متسابقین رشته ترتیل آقایان در مرحله نهایی سی و هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران به رقابت می‌پردازند.

حفظ کل بانوان
 
در رشته حفظ کل بانوان رفده فرینده از اندونزی، زهرا عبدالجبار از عراق، عاشورا امانی از تانزانیا، طاهره نائبی موحد از ایران، شفاعه ایسفو محمد از نیجر، مریم مختار از نیجریه، زینب بن یوسف از الجزایر و خدیجه کبری از بنگلادش در مرحله نهایی سی و هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران به رقابت می‌پردازند.

حفظ‌کل دانش‌آموزان پسر
 
در رشته حفظ کل دانش‌آموزان پسر، عبدالعزیز بن نورنسران از برونئی، صالح احمد تکریم از بنگلادش، عبدالله دوکاجی از نیجریه، ابوبکر شامالا از کنگو، محمدرضا جعفرپور از ایران و صو ابراهیم از ساحل عاج به مرحله نهایی هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی دانش‌آموزان راه یافتند.

قرائت دانش‌آموزان پسر
 
در رشته قرائت دانش‌آموزان پسر امیرعلی یادگاری از ایران، محمدصادق محمدی از افغانستان، ابراهیم منانه از لبنان، دانیال کریم غضبان از عراق، یوسف الاسدی از سوئد و علی طاها لطیف از آلمان در مرحله نهایی هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی دانش‌آموزان به رقابت می‌پردازند.

حفظ‌کل دانش‌آموزان دختر
 
در رشته حفظ کل دانش‌آموزان دختر زهرا خلیلی از ایران، اسی فوناری از اندونزی، اسماء صالح از تانزانیا و حمیرا کنش از ترکیه به مرحله نهایی هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی دانش‌آموزان راه یافته‌اند.

قرائت تحقیق

در رشته قرائت تحقیق دانش‌آموزان دختر نادی نور فطمیه از اندونزی، مریم سبزه‌زاری از ایران، حسیفه نعمان محمد از سریلانکا و فاطمه سلامی از لبنان در مرحله نهایی هفتمین دوره مسابقات بین‌المللی دانش‌آموزان به رقابت می‌پردازند.

حفظ‌کل نابینایان آقا
 
رامی توماهی الحصیری از سوریه، احمد جارالی عبدالرحمان از عراق، امیدرضا رحیمی از ایران، شرف الدین علمی  از الجزایر، محمد عارف مولا از بنگلادش پنج شرکت‌کننده‌ای هستند که به مرحله نهایی رشته حفظ کل آقایان روشندل پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن نابینایان جهان اسلام راه یافته‌اند.

حفظ‌کل نابینایان خانم
 
مریم شفیعی از ایران، فاطمه علی جبر از عراق، غالیه مخناش از الجزایر، فاطمه یونس ار لبنان و شیخ نسیمه از هندوستان در رشته حفظ کل بانوان روشندل به مرحله نهایی پنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن نابینایان جهان اسلام راه یافته‌اند.

مسابقات بین‌المللی قرآن کریم اسفند‌ماه ۱۴۰۰ به صورت مجازی در تهران برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا