بین الملل

رزمایش مشترک سوریه و روسیه برای مقابله با جنگنده‌های متخاصم+ویدئو

رزمایش مشترک سوریه و روسیه برای مقابله با جنگنده‌های متخاصم+ویدئو

به گزارش گروه بین‌الملل یولن، روسیه و سوریه، روز سه‌شنبه، به منظور مقابله با جنگنده‌ها و پرنده‌های بدون سرنشین متخاصم رزمایش هوایی مشترک برگزار کردند.

بنابر گزارش بامداد امروز (چهارشنبه) خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، در راستای هماهنگی و آموزش مشترک میان ارتش سوریه و روسیه، نیروهای هوایی دمشق با همکاری نیروی هوایی مسکو رزمایشی مشترک (در شب و روز) برگزار کرده‌اند که در آن از جنگنده‌های سوخوی روسی و جنگنده‌های میگ سوریه برای مقابله با جنگنده‌های متخاصم فرضی و پرنده‌های بدون سرنشینی که حریم سوریه را نقض می‌کنند، استفاده شده است.

 

 

طبق این گزارش، در این رزمایش، خلبانان سوری با پشتیبانی و حمایت خلبان‌های روسیه با جنگنده‌های متخاصم فرضی مقابله کرده‌اند به‌نحوی که پس از شناسایی اهداف متخاصم، نقاط مورد نظر به طور کامل منهدم شدند.

سانا با اشاره به اینکه نیروی هوایی این کشور در این رزمایش برای اولین بار اهدافی را در شب مورد اصابت قرار داده است، افزود که این تمرین همچنین شامل گشت‌زنی مشترک جنگنده‌های دو طرف بر فراز بلندی‌های جولان اشغالی و بخش‌های جنوبی، شرقی و شمالی سوریه بوده است.

براساس این گزارش، در این مانور، نیروهای هوایی سوریه و روسیه هماهنگی بسیار بالایی داشته‌اند و طرف روسی با جنگنده‌های «سو۲۴ ام»، «سو۳۴»، «سو۳۵» و نیروهای سوریه با جنگنده‌های «میگ ۲۳ ام ال» و «میگ۲۹» در این رزمایش مشارکت کرده‌اند.

این در رزمایش در حالی برگزار شده است که جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به صورت متناوب با استفاده از حریم‌هوایی لبنان یا از طریق بلندی‌های اشغالی جولان  به سمت اهدافی در شرق و شمال غرب سوریه حملات موشکی انجام می‌دهند. نیروهای حافظ صلح سازمان ملل مستقر در لبنان بارها همواره تأکید می‌کنند که تل‌آویو روزانه قطعنامه‌های سازمان ملل را نقض کرده و به حریم هوایی لبنان تجاوز می‌کند. 

دولت سوریه بارها اعلام کرده است رژیم صهیونیستی و متحدان منطقه‌ای و غربی آن از گروه‌های تکفیری تروریستی که علیه دولت سوریه می‌جنگند، حمایت می‌کنند و با چنین حملات ددمنشانه‌ای قصد دارند روند مبارزه دمشق و متحدانش با تروریست‌ها را مختل کنند.

انتهای پیام/


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا