بین الملل

رسانه‌ اسرائیلی: ایران در حال توسعه قابلیت‌ حمله پیشگیرانه است

رسانه‌ اسرائیلی: ایران در حال توسعه قابلیت‌ حمله پیشگیرانه است

به گزارش گروه بین‌الملل یولن،‌وبگاه «سندیکای اخبار یهود» (JNS) در بازتاب رونمایی از شهر پهپادی ایران در دل کوههای زاگرس نوشت که ایران به توسعه و گسترش توانایی خود برای استقرار و تولید پهپادها ادامه می دهد و در عین حال پهپادهای حامل تسلیحات دقیق هواپایه، سکوهای پرتاب و سامانه‌های جمع‌آوری اطلاعات تولید می‌کنند. تمامی این‌ها بخشی از دکترین جنگ نامتقارن است.

این رسانه اسرائیلی در ادامه به نقل از مقام‌های ایران نوشت که جمهوری اسلامی تأکید دارد که برخی از مدل‌های پهپادی ایران در سال گذشته به سمت فلسطین اشغالی پرتاب شده است و برای «حمله پیشگیرانه» علیه رژیم صهیونیستی در نظر گرفته شده است.

این گزارش این گونه ادامه داد که ایران می‌بالد که این توانایی را با کمک درسهای گرفته شده از جنگاوری در عرصه‌های مختلف جهان توسعه می‌دهد.

این رسانه صهیونیستی همچنین مدعی شد که ایران همچنان به صادرات پهپاد به گروههای مقاومت در یمن، لبنان، سوریه و عراق ادامه می‌دهد و از یمن به عنوان میدان اصلی آزمایش پهپادها، موشک‌ها، موشک‌های کروز و قایق‌های انفجاری به‌ویژه علیه عربستان سعودی و برخی دیگر از کشورهای حاشیه خلیج فارس استفاده می‌کند. ایران همچنین یک کارخانه تولید هواپیماهای بدون سرنشین در تاجیکستان برای تولید پهپادهای ابابیل-۲، محصول شرکت صنعتی هواپیماسازی ایران (هسا) افتتاح کرد.

این رسانه اسرائیلی در خصوص شهر پهپادی ایران نوشت که جمهوری اسلامی ایران بعنوان بخشی از نمایش قدرت در منطقه و برای کاهش تأثیر حوادث امنیتی اخیر از جمله ترورها و انفجارهای مرموزانه، گزارشی در تلویزیون ملی از «یک پایگاه پهپادی بسیار محرمانه واقع در صدها متری زیر زمین» پخش کرد که این پایگاه در استان کرمانشاه واقع در غرب ایران و در مرز عراق قرار گرفته است. پهپادها از آن مکان قابل پرتاب به سمت سرزمین‌های اشغالی است.

این گزارش همچنین ادامه داد که «محمد حسین باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران که در زمان پخش گزارش شهر پهپادی در صحنه حضور داشت، تصریح کرد که برای دستیابی به قابلیت حمله پیشگیرانه در برابر دشمن، نیاز به گذر از تسلیحات قدیمی به مدرن و روش‌های جدید رزمی مانند پهپاد است و این امر در نبردهای اوکراین، عراق و سوریه به اثبات رسیده است.

طبق این گزارش، باقری گفت: «پهپادهایی که امروز [در پایگاه] دیدم می توانند نقش مهمی در این زمینه ایفا کنند. ایران هیچ تهدیدی را ساده نمی‌گیرد. ما فکر نمی کنیم دشمن خواب است، چشمانمان کاملاً باز است و همیشه آماده و مصمم هستیم.»

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه با بیان اینکه امروز برای من یک روز فوق‌العاده با ارزش است، افزود: دستاوردهای کشور در این حوزه مهم به سرعت در حال رشد است.

«عبدالرحیم موسوی» فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز که در پایگاه پهپادی ایران حضور داشت، تصریح کرد: «پهپادهای ایران بیشترین توان را در منطقه دارا است و شتاب توسعه آن‌ها غیرقابل توقف است». وی ادامه داد: «پایگاه‌هایی مشابه به پایگاه ۳۱۳ در نقاط مختلف ایران وجود دارد که «مدت‌هاست» عملیاتی شده‌اند».

موسوی در خصوص هدف این پایگاهها افزود: «اکثر مأموریت‌های ویژه محول شده به این پایگاههای مخفی در خارج از کشور و با هدف وارد آوردن ضربات شدید به دشمن است».

سندیکای اخبار یهود در پایان گزارش خود نوشت که ایران به توسعه و انتقال سامانه‌های تسلیحات خودمختار مرگبار (LAWS) اعم از هوایی و دریایی به متحدان خود در منطقه ادامه می‌دهد. در عین حال، ایران به توسعه دکترین جنگ نامتقارن و ادغام این سامانه‌های خودمختار به همراه سامانه‌های تسلیحات سرنشین دار مانند قایق‌های تندرو ادامه می‌دهد. ایران همچنین از سامانه‌های سرنشین دار بعنوان سکوهای پرتاب برای سامانه‌های تسلیحات خودمختار استفاده خواهد کرد.

انتهای پیام/م


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا