خراسان شمالی

رشد ۲۳ درصدی سهم خراسان‌شمالی در لایحه بودجه ۱۴۰۲

رشد ۲۳ درصدی سهم خراسان‌شمالی در لایحه بودجه ۱۴۰۲

به گزارش یولن از بجنورد، صبح امروز مرتضی بهزادفر، رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان‌شمالی در گفت‌وگو با رسانه‌ها اظهار کرد: هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بودجه استان از بخش ملی و استانی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ است.

وی با اشاره به اینکه سهم خراسان‌شمالی چهار هزار و ۸۷۰ میلیارد تومان از محل منابع ملی است، گفت: ۲ هزار و ۶۱۴ میلیارد تومان منابع استانی نیز در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ پیش بینی شده است که نسبت به سال جاری حدود ۲۳ درصد رشد یافته است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان‌شمالی افزود: بودجه استانی شامل ۲ بخش اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای است که اعتبارات هزینه‌ای نسبت به سال جاری حدود ۴۰ درصد رشد دارد و رتبه دوم را از لحاظ رشد اعتبارات در بین استان های کشور به خود اختصاص داده است.

بهزادفر تصریح کرد: در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ اعتبارات تملک دارای‌های سرمایه‌ای استان هزار و ۸۸۵ میلیارد تومان برآورد شده است که نسبت به قانون بودجه سال جاری ۱۷ درصد رشد یافته است.

وی با بیان اینکه در لایحه بودجه سال آینده، درآمدهای عمومی استان‌ها بر اساس عمکرد سنوات گذشته تعیین می‌شود، گفت: با توجه به عملکرد مناسب در آمدهای عمومی استان در سال‌های اخیر درآمد استان برای سال آتی ۲ هزار و ۱۲۲ تومان پیش بینی شده است که این رقم نسبت به سال جاری حدود ۵۲ درصد رشد دارد.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: یکی از مهمترین ویژگی‌های لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ در کشور تقویت جایگاه و افزایش اختیارات استان‌ها برای حل مشکلات اقتصادی و توسعه متوازن مناطق است.

وی افزود: با پیش بینی تشکیل صندوق‌های علامت پیشرفت استانی جایگاه استان‌ها در لایحه بودجه تقویت شده است.

بهزادفر بیان کرد: طرح مولد سازی دارایی‌های دولت یکی از مواردی که در لایحه بودجه سال آتی مورد توجه قرار گرفته است که بر سر اساس لایحه بودجه سال آتی، استان‌ها مجاز هستند برای اجرای طرح ها و پروژه‌های نیمه تمام استان، اموال غیر منقول خود را به فروش برسانند و این طرح کمک زیادی به اتمام پروژه‌های ناتمام در مناطق و استان‌های مختلف خواهد کرد.

پایان پیام/س


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا