البرز

رهاسازی ۲۵ هکتار از اراضی کشاورزی فردیس/ ۱۳۵ مورد دیوارکشی غیرمجاز تخریب شد

رهاسازی ۲۵ هکتار از اراضی کشاورزی فردیس/ ۱۳۵ مورد دیوارکشی غیرمجاز تخریب شد

علیرضا بدری، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فردیس، امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در فردیس، با اشاره به ضرورت اجرای تبصره ۲ ماده۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها، بیان کرد: حسب دستور معاون محترم دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان فردیس در مجموع مساحتی حدود ۲۵ هکتار از اراضی کشاورزی آزادسازی شد. 

وی افزود: در راستای اجرای قانون فوق و به منظور حفاظت از اراضی زراعی در سطح شهرستان، ۴۵ مورد تفکیک و قطعه بندی غیرمجاز، ۱۳۵ مورد دیوارکشی غیرمجاز به مساحت تقریبی ۲ هزار و ۴۳۰ مترمربع، ۴ مورد بنا به مساحت ۴۸۰ مترمربع، یک مورد فونداسیونم با مساحت تقریبی ۸۰ مترمربع ، محوطه سازی و ایجاد راه ۲۵ مورد با مساحت تقریبی ۷ هزارو ۵۰۰ مترمربع ، ۹ مورد دپوی مصالح به مساحت تقریبی ۲۷۰ مترمربع از جمله مواردی بود که در این عملیات به حالت اولیه بازگردانده شد. 

این مقام‌مسؤول با بیان اینکه عوامل انتظامی کلانتری ۱۵ و پرسنل شهرداری مشکین دشت و ادارات خدمات رسان با اداره امور اراضی جهاد کشاورزی شهرستان فردیس در این عملیات همراهی کردند، اضافه کرد: در راستای اجرای قانون فوق، جمع آوری و قطع یک مورد انشعاب برق غیرمجاز توسط نمایندگان اداره برق شهرستان فردیس انجام شد.

وی سامانه پایش هوشمند را در شناسایی ساخت و سازهای غیرمجاز اراضی کشاورزی بسیار موثر دانست و گفت: با توجه به اهمیت حفاظت از اراضی کشاورزی در جهت تامین امنیت غذایی، به‌کارگیری شیوه‌های نوین در صیانت از این اراضی و پیشگیری از ساخت و ساز غیرمجاز ضروری است. 

بدری بر لزوم مشارکت شهروندان در خصوص جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی تاکید کرد و از شهروندان خواست هرگونه تغییر کاربری در اراضی کشاورزی را به سامانه ۱۳۱ جهاد کشاورری اطلاع دهند تا در اسرع وقت پیگیری شود.

انتهای پیام/ج/ ق


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا