گیلان

روایت زندگی اولین شهید دانش‌آموز گیلان

روایت زندگی اولین شهید دانش‌آموز گیلان

به گزارش یولن از رشت، شهید نعمت برشنورد در تاریخ پنجم بهمن ماه سال ۱۳۳۹ در یک خانواده مومن و مذهبی در شهرستان صومعه‌سرا دیده به جهان گشود. 

وی با توجه به علاقه فراوانی که به کسب علم و دانش داشت تحصیلات خود را تا مقطع دبیرستان ادامه داد و در زمان شهادت نیز دانش‌آموز دبیرستان آریا، برشنورد کنونی بود. 

وی از همان دوران کودکی علاقه وافری به مسجد، قرآن و فضای مذهبی داشت و به احکام و فرایض دینی مقید بود و همواره طرفدار حق و حقیقت بود و در این راه هم تلاش فراوانی کرد. 

او قبل از پیروزی انقلاب اسلامی توسط افراد مومن و متعهد اعلامیه‌هایی را دریافت می‌کرد و برای آگاه کردن مردم از ظلم و ستم رژیم شاهنشاهی بین آن‌ها توزیع می‌کرد. 

وی چندین بار تحت تعقیب ماموران شهربانی رژیم منحوس پهلوی قرار گرفت که با درایتی که انجام داد توانست خود را از دست جلادان رژیم جنایت‌کار پهلوی نجات دهد. 

آقا نعمت قصه ما در سال ۱۳۵۷ دانش‌آموز بود اما با همان حال در تظاهرات و راهپیمایی‌های علیه رژیم شاهنشاهی همگام با مردم مسلمان و مبارز شهر خود برای برانداختن حکومت سفاک پهلوی و به ثمر رساندن انقلاب شرکت می‌کرد. 

شهید نعمت برشنورد سرانجام در تاریخ هشتم آبان ماه ۱۳۵۷ در میدان شهر صومعه‌سرا توسط یکی از مزدوران رژیم منحوس پهلوی به درجه رفیع شهادت نائل آمد و نام خود را به عنوان یک قهرمان در دفتر تاریخ انقلاب ارزشمند اسلامی ثبت کرد. 

پیکر پاک و مطهر شهید نعمت برشنورد پس از تشییع مظلومانه و به دور از چشم مأموران رژیم منحوس پهلوی در گلزار شهدای صومعه‌سرا به خاک سپرده شد. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا