بین الملل

روسیه رادیوی تحت حمایت دولت آمریکا را جریمه کرد

روسیه رادیوی تحت حمایت دولت آمریکا را جریمه کرد

به گزارش گروه بین‌الملل یولن، رسانه‌ها شبانگاه شنبه به وقت تهران از جریمه یک رادیوی تحت حمایت دولت آمریکا  از سوی دولت روسیه به دلیل نشر اکاذیب خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»  به نقل از خبرگزاری «اینترفکس» «رادیو آزادی»  که از سوی دولت ایالات متحده حمایت مالی می‌شود به دلیل حذف نکردن اخبار دروغ درباره عملیات نظامی روسیه در اوکراین در روسیه ۲۰ میلیون روبل (۳۲۵۰۰۰ دلار) جریمه شده است.

رادیو آزادی در ماه‌های اخیر جریمه‌های زیادی شده و فعالیت‌های خود را در روسیه به حالت تعلیق درآورده است. انتشار اخبار دروغ از عملیات نظامی روسیه در اوکراین مجازات تا ۱۵ سال زندان را دارد.

به گفته سه منبع آگاه مسکو  روز دوشنبه  به سازمان‌های خبری ایالات متحده هشدار داد که ممکن اعتبارنامه خود را از دست بدهند، مگر اینکه رفتار با خبرنگاران روسی در ایالات متحده بهبود یابد.

روسیه چندی قبل  نیز «ویکی پدیا» را به رواج اطلاعات غلط  در زمینه عملیات روسیه در اوکراین متهم کرد.سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی روسیه اعلام کرد که از ویکی‌پدیا می‌خواهد موارد حاوی اطلاعات نادرست درباره وضعیت اوکراین را حذف کند.

این سازمان روسی ویکی‌پدیا را به سازمان دهی اطلاعات نادرست درباره آنچه روسیه «عملیات ویژه» خود در اوکراین می‌خواند و همچنین درباره اقدامات ارتش روسیه متهم کرد.

طبق قوانین روسیه، صاحب یک منبع اینترنتی که اطلاعات غیرقانونی را در صورت درخواست حذف نمی‌کند، می تواند تا ۴ میلیون روبل (۴۸۱۲۰ دلار) جریمه شود.

روسیه در تاریخ ۲۴ فوریه  (پنجشنبه، پنجم اسفند گذشته ) حمله نظامی خود را در اوکراین آغاز کرد. «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه هدف این عملیات را حمایت از افرادی که به مدت هشت سال مورد قلدری و نسل‌کشی رژیم کی‌یف قرار گرفته‌اند، عنوان کرد.

به گفته وی، برای این منظور، برنامه‌ریزی شده که «خلع سلاح و غیرنظامی سازی اوکراین» انجام شود، تا همه جنایتکاران جنگی که مسئول «جنایت‌های خونین علیه غیرنظامیان» در منطقه دونباس هستند، به دست عدالت سپرده شوند.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا