فرهنگ و هنر

زندگی و مبارزات مجتبی شاکری کتاب شد/ رونمایی، فردا در نمایشگاه

زندگی و مبارزات مجتبی شاکری کتاب شد/ رونمایی، فردا در نمایشگاه

به گزارش یولن، آیین رونمایی کتاب «مجتبی» با حضور اهالی هنر و فرهنگ ایثار شهادت، محمدرضاسرشار، رحیم مخدومی و راضیه حقیقت در روز پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۳۰ در سرای اهل قلم واقع در سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب برگزار می‌شود.

کتاب «مجتبی» روایت زندگی مجتبی شاکری از زبان خود اوست. او از جمله فعالان انقلابی در دوره پهلوی و از اعضای گروه توحیدی صف بوده و با شهید بروجردی و دیگر اعضای برجسته این گروه ارتباط داشت. در جریان پیروزی انقلاب اسلامی، گروه توحیدی صف اقدام به فعالیت‌های گسترده‌ای بر علیه رژیم پهلوی کرده بود که در این کتاب به آنها اشاره شده است. از جمله، نقش این گروه در استقبال از امام‌خمینی (ره) در هنگام ورود به کشور در بهمن ۵۷ بسیار حائز اهمیت بوده است.

زندگی و مبارزات مجتبی شاکری کتاب شد/ رونمایی، فردا در نمایشگاه

مجتبی شاکری در همان ابتدای انقلاب در اثر حادثه‌ای مجروح شده و به درجه جانبازی نائل می‌شود. روایت او از زندگی بعد از جانبازی و روبرو شدن با مسائل مختلف و مبارزه با سختی‌ها و حضور در فعالیت‌های مختلف اجتماعی خواندنی است. در بخش پایانی کتاب نیز بخشی از روزنوشت‌های او آمده که درباره روزهای انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۳۸۴ است.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا