البرز

زیرساخت شرکت‌های دانش بنیان در البرز ارتقاء می‌یابد

زیرساخت شرکت‌های دانش بنیان در البرز ارتقاء می‌یابد

به گزارش یولن از کرج، مجتبی عبداللهی، استاندار البرز، در کارگروه توسعه اقتصاد دانش بنیان استان که روز پنجشنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، ضمن تسلیت شهادت امام جعفر صادق (ع)، گفت: امسال طبق منویات مقام معظم رهبری به سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرینی مزین شد.

وی ادامه داد: این شعار، راهبرد مشخصی برای تمامی مسئولان کشور محسوب می‌شود از این رو دولت سیزدهم نیز در این راستا و توسعه اقتصاد دانش بنیان به صورت برنامه محور وارد عمل شده است.

عبداللهی گفت: البرز دارای ظرفیت‌های فراوانی در حوزه فعالیت‌های دانش بنیان و استارت آپی است بنابراین باید برای شکوفایی آن اقدام کنیم.

وی افزود: اکنون ۳۱۲ شرکت دانش بنیان در استان مستقر و فعال هستند که این امر البرز را در جایگاه چهارم کشور قرار می‌دهد.

استاندار البرز گفت: بر این باور هستیم که البرز با توجه به ظرفیت‌های بالقوه در این حوزه می تواند در جایگاه دوم کشور با پایتخت رقابت کند.

وی افزود: این کارگروه باید افق و اهداف خود را در حوزه توسعه شرکت‌های دانش بنیان ترسیم کند و در این زمینه برنامه ارائه دهد.

عبداللهی گفت: ضرورت دارد که این کارگروه تخصصی، نیازهای خود در رابطه با زیرساخت‌های لازم جهت توسعه اقتصاد دانش بنیان و حمایت از شرکت‌های فعال، اعلام کند تا تدابیر اساسی اتخاذ و دنبال شود.

وی افزود: البرز هاب تکنولوژی و فناوری‌های نوین کشور است بنابراین فرصت‌های فراوانی برای توسعه این مهم دارد چراکه در کشور شناخته شده است.

انتهای پیام/ج


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا