البرز

سوءاستفاده برخی حامیان از حمایت سگ‌های بلاصاحب!

سوءاستفاده برخی حامیان از حمایت سگ‌های بلاصاحب!

غلامرضا رضوانی، معاون خدمات شهر شهرداری کرج، امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از کرج، در خصوص گلایه مردم برای کثرت جمعیت سگ‌های بلاصاحب در شهر، اظهار کرد:  شهرداری کرج  دو پناهگاه نگهداری سگ‌های بلاصاحب دارد که در حال حاضر در مرکز باغستان ۵۷۰ قلاده و در مرکز حلقه دره ۵۳۵ قلاده سگ نگه داری می‌شود. همچنین با تماس‌های شهروندان به سامانه ۱۳۷، روزانه به طور میانگین ۳۵ قلاده سگ جمع آوری و ۸ قلاده عقیم سازی  می‌شود.

وی رهاسازی مجدد سگ‌های بلاصاحب و وجود افراد حامی حیوانات موجب افزایش جمعیت و دیده شدن سگ های بلاصاحب در شهر است، گفت: طبق دستورالعمل سگ‌ها پس از عقیم سازی باید رهاسازی شوند. همچنین بیش از ۱۲۰۰ حامی حیوانات در کرج  وجود دارد  که به گفته کارشناسان شاید بتوان گفت که این حمایت‌ها درست نیست؛ چرا که غذادهی به سگ‌ها در اماکن عمومی و تولید مثل آنها موجب بر هم زدن سیستم محیط زیست می‌شود و کار درستی نیست و اشتباه است.‌

رضوانی بیان کرد: در حال حاضر ۵ پیمانکار در خصوص سگ‌های بلاصاحب تحت نظارت سازمان پسماند شهردلری کرج است که دو پیمانکار برای جمع آوری، دو پیمانکار برای نگهداری و یک پیمانکار در خصوص عقیم سازی سگ های بلاصاحب فعالیت می‌کنند و سالانه رقمی حدود ۵ تا ۶ میلیارد تومان  برای سگ‌های بلاصاحب هزینه می‌شود.

 عوامل زنده گیری سگ‌های بلاصاحب از حامیان کتک می‌خورند

وی افزود: در مناطقی مثل جهانشهر، همکاران من در زمان زنده گیری سگ‌ها توسط حامیان حیوانات موردضرب و شتم قرار می‌گیرند، به بیهوش کردن سگ‌ها به وسیله دارت‌های آغشته به مواد بیهوش کننده، اعتراض می‌کنند. در حالیکه سوء استفاده‌های مالی در این خصوص از طریق فضای مجازی  اتفاق می‌افتد در فضای مجازی شماده جساب می‌دهند و پول‌های کلانی از داخل و خارج کشور به حساب این افراد واریز می‌شود.

 مغازه داران سد معبر می‌کنند

معاون شهردار کرج در بخش دیگری از سخنانش در خصوص سد معبر$ گفت: بخشی از سد معبر توسط  مغازه داران و کسبه است  که طی جلسه ای در فرمانداری شهرستان کرج، مقرر شد مسؤولان اصناف با ماموران شهرداری همکاری کنند و نسبت به صدور اخطار و برخورد قانونی با متخلفان  اقدام  شود.

وی افزود: با توجه به شرایط اقتصادی، از گذشته مرسوم بوده که اجازه پهن کردن بساط به  دستفروشان در ساعت های غروب داده و به دلیل شرایط اقتصادز با آنها مدارا  شود. اما تلاش می‌کنیم که هم مسیر عبور مردم بسته نشود و هم دستفروش‌ها بتوانند درآمدی برای زندگی خود داشته باشند.  

دست‌های پشت پرده طرح‌های سد معبر را لو می‌دهند

این مقام مسؤول گفت: مدارا با دستفروشان در دستور کار است. چند محل هم برای تجمع دستفروشان  در نظر گرفته شده اما با توجه به حجم جمعیت آنها، این مکان ها جوابگوی حجم بالای جمعیت  دستفروشان نیست.

وی اضافه کرد: در خیابان شهید بهشتی هم طبق سنوات قبل دستفروشان با رعایت حریم پیاده رو فعالیت کنند. اما طرحی برنامه ریزی شده که و سعی می‌کنیم مشکلات خیابان شهید بهشتی به حداقل برسد.

رضوانی گفت: برای  اجرای این  طرح‌ها مشکلاتی وجود دارد به عنوان مثال در جاده محمدشهر سد معبر ماشین‌ها بیداد می‌کند، اما برای اجرای طرح‌ها که می‌رویم حتی یک ماشین هم در معابر نیست.  این امر نشان می‌دهد دست‌هایی در داخل وجود دارد که  زمان اجرای  به این افراد اطلاع می‌دهد.

انتهای پیام/ج/م


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا