البرز

سیر تا پیاز سفر رییس جمهور به استان البرز/برکاتی که نوزدهمین سفر استانی به همراه داشت

سیر تا پیاز سفر رییس جمهور به استان البرز/برکاتی که نوزدهمین سفر استانی به همراه داشت

به گزارش یولن از کرج، شورای اداری  استان البرز نشست شورای اداری استان البرز، شامگاه پنج شنبه به ریاست آیت الله ابراهیم رییسی، رییس جمهور، در سالن همایش موسسه تحقیقاتی نهال و بذر برگزار شد. این نشست با حضور وزرای کشور همراه بود که طی حاشیه سفر یک روزه خود به البرز به شهرستانهای استان سفر کردند و در این میان گزارشی از بررسی‌ها و بازدیدها ارائه شد.

آیت الله سید ابراهیم رییسی، رییس جمهوری، در این آیین با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان، گفت:‌ ماه رمضان ماه کمک به  بشریت است، از حرکات مهم ماه مبارک رمضان توجه و خودسازی است.

آیت الله رییسی با بیان اینکه باید در این ماه به کنترل جوارح و جوانح بپردازیم، ادامه داد:‌ روزه عمومی همین است که انسان از مواردی پرهیز کند اما روزه واقعی یعنی انسان بتواند از مصادیق خاص پرهیز کند.

رییس جمهور گفت: نکته ای که می تواند به ساختن انسان کمک کند بهره گرفتن از فضیلت ماه رمضان است.

وی در ادامه با اشاره به وصیت نامه امام علی گفت: در واپسین لحظات عمر شریف خود به رسیدگی به دیگران و گرفتن دست مردم تاکید می کنند. همچنین زکات فطره از جمله توجه به بی نوایان است.

وی گفت: بزرگان دین به ما دگر خواهی و توجه به دیگران آموخته اند. نکته ای که در نظام مدیریتی ما وجود دارد توجه به مردم و همکاران است.

آیت الله رییسی ادامه داد: معتقدیم پاسخگویی به عموم مردم و نظامات مدیریتی و سلسله مراتب اداری در محضر پروردگار هستیم. بهترین نظارت‌ها خود کنترلی و توجه معنویت است. همه جا نمی‌توان بازرس گذاشت آنچه که مهم است این است که خود دچار خطا نشویم.

رییس جمهور با اشاره به اینکه اخلاق معنویت از اهمیت بالایی برخوردار است، اظهار کرد: مسئولان باید بر روابط ناسالم حساس باشند و هر گونه بی عدالتی را قبیح بدانند.

وی با اشاره به اینکه مدیران دولت باید بر فساد تبعیض و غیره حساس باشند و نظام اداری با عدالت داشته باشند، گفت: نظام عادلانه پرداخت از ضروریات کشور است،باید همه سطوح را ببینیم و عادلانه اقدام کنیم.

رییس دولت سیزدهم با اشاره به اینکه ارتباط با مردم و مشتری مداری مهم است، اظهار کرد:‌ حضرت علی شبانگاهان به خدمت رسانی به مردم می رفتند و این نشان از دگر دوستی است. در کار نیز مردم باید با عشق همراه باشد.

رییس جمهور با بیان اینکه راه خدا از میان خلق می گذرد و اگر می خواهید جلب رضایت خدا را داشته باشید باید دل مردم را بدست آورید، گفت: نظام مدیریتی مبتنی بر فرهنگ دینی می گوید باید مردم را دوست داشته باشیم. باید درس های ماه مبارک رمضان را یاد بگیریم و بکار ببریم.

وی با بیان اینکه مردم انتظار دارند به آنها خدمات به نحو مطلوب ارایه شود، تصریح کرد: آنچه مهم است این است که بدانیم البرز بیش از ۵ هزار شهید دارد و مسیولیت در این استان سنگین است.

رییس جمهور گفت: مسایل مختلفی در البرز وجود دارد و باید همه آنها متحول شوند. خداوند وعده کرده هرکه قدم بردارد به او کمک خواهند کرد. باید در میدان عمل کردم البرز احساس کنند که اتفاقات مثبتی افتاده است. باید در البرز کاری جهشی انجام دهیم و در راستای جبران عقب ماندگی ها اقدام کنیم.

وی گفت: داشتن برنامه در جهت تحول در استان مهم است. باید نظام مسایل تشکیل شود و کار ها را اولویت بندی شود تا شاهد اقدامات مثبتی باشیم.

رییس جمهور با اشاره به بازدید از چند پروژه در البرز، گفت: بیمارستانی در البرز بیش از ۵ سال است کلنگ زنی شده و قطار شهری ۱۵ سال مانده بی حرکت و نیمه تمام مانده است. بنده برای توجه به نیاز های مردم و پروژه های نیمه تمام به استان‌ها سفر می‌کنم. باید منابع و اقدامات انجام شود.

وی با اشاره به اینکه نیروهای انقلابی، جوان و کار آمد باید در بدنه استان بکارگیری شود، گفت: اعتبارات باید به طور عادلانه تقسیم شود. اعتبارات،برنامه و کار کارشناسی مهم است و از همه اینها مهم تر اقدام مدیران است.

آیت الله رییسی با بیان اینکه نقش مدیریت ها بسیار مهم است در حوزه تحول کشور، خاطرنشان کرد: امروز در استان البرز نیازمند اقدامی جهشی و مجاهدانه داریم. در همین کرج کار هایی را شده دیدیم که خیلی ها می گفتند نمی شود.

وی با اشاره به اینکه مگر همه راه برای سردار سلیمانی هموار بود؟ عنوان کرد: موانعی جدی برای وی بود اما هیچ یک را به رسمیت نشناخت و موفق شد منطقه را امن کند و شر داعش را از مردم کم کرد.

وی با اشاره به اینکه بسیار امید داریم که به دست مدیران اتفاقی مثبت و در جهت رفع مشکلات مردم رخ می دهد، خاطرنشان کرد: باید مجدانه به سمت جواب پیگیری کرد مواردی که رهبر فرمودند باید توجه شود.

وی گفت: برنامه توسعه استان مهم است، سرانه تخت بیمارستانی باید در اولویت قرار گیرد. ساخت مدرسه برای استان جزو اولویت هاست. 

رییس جمهور گفت: ادارات فردیس محل استقرار ندارند، ضمن اینکه مهم است محل داشته باشیم معتقدم داشتن اداره خوب کمال است اما نداشتن آن نقص نیست اما مدرسه و بیمارستان مهم و اولویت است.

وی با بیان اینکه البرز استانی مهاجر پذیر است، خاطرنشان کرد: البرز استانی صنعتی، گردشگری و کشاورزی است. توجه به قطب کشاورزی از هر لحاظ در البرز مهم است؛ کار صنعتی باید دانش بنیان شود. صنایع بزرگ باید بیش از همه دانش بنیان شود.

رییس جمهور با بیان اینکه قانون اجازه داده زندان هایی که در کالبد شهر هستند به خارج از شهر انتقال یابند، گفت: پیش از این زندان ها از محل زندگی دور بود اما اکنون بهم چسبیده که مهم است اقدامی آغاز شود. میتوان مکان یابی و بودجه و اعتبارات صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: مواردی همچون سرقت باید علت یابی شود و کاری جدی انجام شود.

صنعت البرز به بلوغ رسیده است

در ادامه این نشست سید رضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه البرز از بلوغ صنعتی خوبی برخوردار است و ظرفیت خوبی دارد، اظهار کرد: این استان می تواند به با سرعت بیشتری به سمت دانش بنیان شدن پیش برود و شاهد توسعه کیفی در این استان باشیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از مسائل البرز لکه های صنعتی است که در شعاع ۱۲۰ کیلومتری مسکونی هستند، افزود: این لکه های صنعتی برای طرح توسعه دچار محدودیت هستند و این موضوع تناقض‌های متعددی ایجاد کرده است.

وزیر صنعت در ادامه دومین مسئله واحد‌های تولیدی استان را کمبود مواد اولیه پتروشیمی خواند و تصریح کرد: تامین مواد اولیه در حوزه فلزات اصلاح شده است.

وی سومین موضوع واحد‌های تولیدی را سرمایه در گردش خواند و گفت: باید مواد اولیه و سرمایه در گردش واحد های تولیدی را بهبود دهیم. در سال گذشته مقدمات اجرایی شده است.

به گفته وزیر صنعت موضوع برق مشکلی جدی برای واحد های صنعتی اشتهارد است.

وی با بیان اینکه قیمت گاز برای واحد‌های تولیدی صنعتی معادل نیروگاه است، تصریح کرد: همین موضوع مشوق خوبیی برای ایجاد نیروگاه کوچک در واحد های تولیدی است.

وزیر صنعت خاطرنشان کرد: در اشتهارد فرصت های شغلی فراوانی وجود دارد و بیشتر شاغلین اشتهارد در سفر هستند که همین موضوع بر لزوم توسعه مسکن و زندگی در این شهرستان تاکید دارد.

بهرام عبداللهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در این نشست ضمن اشاره به سفر خود و بازدید از شهرستان فردیس،گفت:‌ دانشگاه علوم پزشکی را در استان البرز داریم که با ۶ دانشگاه و ۴۶۰ خوابگاه نقش مفیدی در راستای توسعه زیرساخت های آموزشی و درمانی خواهد داشت.

این مقام مسوول با اشاره به اینکه ۸۸ درصد از مردم البرز دز اول واکسن خود را دریافت کرده اند، اظهار کرد:‌ در این میان ۴۰ درصد از البرزی ها دز سوم واکسن خود را نیز دریافت کرده اند. در این راستا ۳ هزار و ۶۴ تخت فعال در البرز وجود دارد که نسبت به میانگین کشوری بسیار پایین تر است.

وزیر بهداشت تصریح کرد:‌ با توجه به کمبودهایی که در استان وجوددارد مقرر شد مراکز درمانی استان که نیمه کاره است با تخصیص اعتبار کافی به بهره برداری برسد. در این راستا اعتبار ۱۵۰ میلیاردی برای بیمارستان ۲۶۰ تخت خوابی فردیس در نظر گرفته شد.

عبداللهی با اشاره به اینکه ۱۰ بیش از ۲۵۰ میلیارد برای تأمین مراکز درمانی استان البرز تخصیص یافته است، اضافه کرد:‌ در نظر داریم این مراکز ظرف یک سال آینده به ثمر برسد.

سیر تا پیاز سفر رییس جمهور به استان البرز/برکاتی که نوزدهمین سفر استانی به همراه داشت

 

نزدیک به ۲۰۰ پروژه عمرانی در البرز تعریف شد

سید صولت مرتضوی شامگاه پنجشنبه در نشست شورای اداری استان البرز گفت: پیش از سفر رئیس جمهور به استان ها نشست های تخصصی در حوزه های مختلف بر اساس اسناد آمایشی استان و همچنین طرح تحول دولت تشکیل و تصمیماتی در استان اتخاذ می شود.

وی بیان داشت: در استان البرز هم چندین هزار نفر ساعت کار کارشناسی صورت گرفت که ماحصل آن ۱۷۲ طرح به توافق رسیدیم.

مرتضوی افزود: یکی از ملاک های برجسته در تصمیم گیری ها جمع کردن پروژه های نیمه تمام است که برخی از وزرا گزارش را تقدیم کردند؛ با ۲۹ دستگاه اجرایی توافقاتی داشتیم که اعتبارات لازم از منابع عمومی کشور توسط برنامه و بودجه کشور تامین می شود.

معاون رئیس جمهور گفت : علاوه بر طرح های عمرانی، برای طرح های اقتصادی البرز مبلغ ۲۳ هزار ۲۰۹ میلیارد تومان تسهیلات سرمایه گذاری از منابع داخلی بانک ها برای توسعه اقتصادی استان البرز پیش بینی شده است ضمن آنکه تسهیلات ازدواج و مسکن یارانه دار در این استان خواهیم داشت.

مرتضوی تصریح کرد : یک هزارو ۸۹۸ میلیارد تومان تومان تسهیلات برای ازدواج جوانان البرز در سال جاری پیش بینی شده که امیدواریم با تلاش بانک های عامل در اسرع وقت محقق شود.

وی خاطرنشان کرد: عمده دستگاه هایی که توافقات با آنها انجام شده نیاز ها و مزیت های استان را در دستور کار قرار داریم؛ یکی از مهمترین آنها توسعه فضاهای آموزشی است که یک هزارو ۷۱ میلیارد تومان طی سه سال برای این فضاها دیده شده که مدارس کپری و کانکسی جمع آوری شود.

معاون رئیس جمهور افزود: همچنین در بخش توسعه تخت‌های بیمارستانی البرز اعتبار پیش بینی شده ضمن آنکه در حوزه راه های استان بیشترین اعتبارات تدارک دیده ایم، سایر حوزه ها، مانند وزارت صنعت، معدن و تجارت، علوم، تحقیقات وفناوری ،‌ فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری‌ها،‌ میراث فرهنگی، گردشگری،‌ وزارت نفت،‌ وزارت نیرو،‌ محیط زیست ورزش و جوانان بنیاد مسکن، بنیاد مستعضفان، کمیته امداد، بنیاد حفظ آثار، جمعیت هلال احمر، بنیاد شهید، دستگاه قضایی نیز در البرز اعتبار پیش بینی کرده اند.

وی تاکید کرد: با تمام توان و حسب دستور رئیس جمهور پیگیر مصوبات هستیم و از مسوولان می خواهیم اجرای مصوبات را در دستور کار قرار دهند تا غبار محرومیت البرز برطرف کنیم .

سیر تا پیاز سفر رییس جمهور به استان البرز/برکاتی که نوزدهمین سفر استانی به همراه داشت

تأکید وزیر کشور برای خروج زندان های کرج از مرز

احمد وحیدی، وزیر کشور نیز که به همراه رئیس جمهوری به استان البرز سفر کرده بود به بازدید از زندان کرج خبر داد و گفت: خروج زندان ها از کرج مورد تاکید است و از شهردار کرج خواستار تسریع در این موضوع با همکاری نهادهای مربوطه شد.

سیر تا پیاز سفر رییس جمهور به استان البرز/برکاتی که نوزدهمین سفر استانی به همراه داشت

 

بیشتری بودجه تخصیص یافته سفر ریاست جمهوری به البرز به حوزه کشاورزی رسید

سید جواد ساداتی‌نژاد، وزیر جهاد کشاورزی، در ادامه این سفر اظهار کرد: یک از مشکلاتی که به صورت ویژه در البرز وجود دارد بحث تغییر کاربردی است که مشکلاتی زیادی را ایجاد کرده است.

وی با اشاره به عدم خودکفایی البرز در پرورش مرغ بیان کرد: این امر در برخی مواق گاهی مشکل‌آفرین است.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: رشد روز افزون شهر باعث لطمه به کشاورزی و دامپروری در البرز شده است.

وی با بیان اینکه ۶۰۰ میلیارد اعتبار برای حوزه کشاورزی البرز در نظر گرفته شد، خاطرنشان کرد: برای تکمیل شبکه‌های آبیاری و راه اندازی شبکه آبیاری نوین البرز اعتباراتی در نظر گرفته شد.

ساداتی‌نژاد متذکر شد: در این راستا ۱۵ میلیارد تومان برای آبرسانی به عشایر و ۳۵ میلیارد تومان نیز برای ایجاد مرکز نگهداری ژن گیاهی در البرز در نظر گرفته شد.

انتهای پیام/ج


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا