البرز

شمار بستری‌های کرونایی در البرز به ۳۸۰ تن رسید

شمار بستری‌های کرونایی در البرز به ۳۸۰ تن رسید

به گزارش یولن از کرج، شهرام صیادی، سرپرست ‌دانشگاه علوم پزشکی البرز، امروز در جمع اصحاب رسانه با اشاره به انتشار سریع سویه أمیکرون در کشور، گفت: در پی گسترش این سویه و بنا به اعلام وزارت بهداشت از شب گذشته مرکز استان از وضعیت نارنجی به قرمز تبدیل شد.

این مقام مسؤول افزود: از دیروز تا امروز ۱۷ بهمن ۱۴۰۰، ۷۸ بیمار با علائم ‌کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان بستری شده‌اند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با اشاره به اجرای محدودیت‌های وضعیت قرمز رنگ در کرج، تصریح کرد: با توجه به افزایش شمار مراجعه کنندگان کادر درمان استان به حالت آماده باش در آمده است.

وی بیان کرد: در حال حاضر تعداد ۳۸۰ نفر در مراکز درمانی بستری هستند، که از این تعداد، ابتلای ۱۲۹ نفر به بیماری کووید ۱۹، تا این تاریخ قطعی شده است. 

صیادی افزود: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۱ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست داده است و مجموع جان باختگان این بیماری در استان به ۶۵۱۶ نفر رسیده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان البرز تصریح کرد: خوشبختانه از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۷۵ هزار و ۴۵۷ نفر از مراکز درمانی ترخیص شده اند.

صیادی در پایان ضمن تاکید بر اهمیت رعایت نکات بهداشتی و پروتکل‌های اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، یادآور شد: همچنین تاکید داریم شهروندان در راستای تزریق واکسن اقدام کنند.

انتهای پیام/ج


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا