بین الملل

صدور هشدار سطح چهار برای سفر آمریکایی‌ها به ایران و لیبی

صدور هشدار سطح چهار برای سفر آمریکایی‌ها به ایران و لیبی

به گزارش گروه بین‌الملل یولن، وزارت خارجه آمریکا با صدور بیانیه‌هایی ضمن به‌روز رسانی سطح خطر سفر اتباع آمریکایی به برخی کشورها، از مردم خود خواست به ایران و لیبی سفر نکنند.

این وزارتخانه با تکرار ادعاهای بی‌اساس و نخ‌نما شده علیه جمهوری اسلامی ایران، مدعی شد: «به دلیل خطر آدم ربایی، دستگیری و بازداشت خودسرانه، شهروندان آمریکایی نباید به ایران سفر کنند».

در این بیانیه که داخل وبگاه وزارت خارجه آمریکا قرار گرفت، ادعا شده است: «شهروندان آمریکایی که به ایران سفر کرده یا در ایران اقامت دارند به اتهامات ساختگی ربوده، دستگیر و بازداشت شده‌اند. مقامات ایرانی به بازداشت ناعادلانه و زندانی کردن شهروندان آمریکایی، به ویژه ایرانی-آمریکایی‌های دو تابعیتی به اتهاماتی از جمله جاسوسی و ایجاد تهدید برای امنیت ملی ادامه می‌دهند».

این وزارتخانه در ادامه مدعی شد: «مقامات ایرانی به طور معمول دسترسی کنسولی به شهروندان آمریکایی بازداشت شده را به تعویق می‌اندازند. دولت آمریکا با جمهوری اسلامی ایران روابط دیپلماتیک و کنسولی ندارد. دولت ایالات متحده قادر به ارائه خدمات اضطراری به شهروندان آمریکایی در ایران نیست».

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که توصیه‌های مسافرتی را برای حدود ده کشور مختلف به روز کرده است و لیبی را نیز در سطح چهارم کشورهای خطرناک قرار داده و گفت که جنایت، تروریسم، ناآرامی‌های مدنی، آدم ربایی و درگیری‌های مسلحانه در لیبی از جمله دلایل اصلی اجتناب از سفر به این کشور هستند.

انتهای پیام/خ


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا