سلامت

صرفه جویی هزاربرابری در هزینه‌های درمان با تقویت زیرساخت‌های بهداشتی

صرفه جویی هزاربرابری در هزینه‌های درمان با تقویت زیرساخت‌های بهداشتی

به گزارش یولن از وبدا، دکتر بهرام عین اللهی افزود: تکمیل شبکه بهداشت مورد تاکید مقام معظم رهبری است و شهرستان اسلامشهر در این زمینه مشکلات ساختاری، کمبود فضای فیزیکی و نیروی انسانی دارد که باید به سرعت  برطرف شود.

وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی تهران طرحی برای تکمیل شبکه بهداشت اسلامشهر دارد که اجرایی می شود.

 وزیر بهداشت با تاکید بر این‌که جانمایی شبکه بهداشت اسلامشهر تا بازدید بعدی باید کامل شده باشد، خطاب به فرماندار اسلامشهر گفت: وزارت بهداشت آمادگی دارد در صورت تامین زمین توسط فرمانداری، کار ساخت، توسعه و تکمیل شبکه بهداشت اسلامشهر را آغاز کند؛ چرا که تقویت زیر ساخت های بهداشتی موجب صرفه جویی هزاربرابری در هزینه های درمان خواهد شد.

وی همچنین با تقدیر از مدیران پروژه بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی اسلامشهر، از آنان خواست مطابق برنامه، کار ساخت بیمارستان و تکمیل فازهای یک و دو آن را ادامه دهند تا مردم محروم اسلامشهر  هر چه زودتر  از خدمات درمانی متخصصان و پزشکان برخوردار شده و از امکانات بیمارستان استفاده کنند.  

حضور میدانی و مکرر وزیر بهداشت؛  مایه امید مردم اسلامشهر

حسین حبیبی فرماندار اسلامشهر نیز در این نشست بازدیدها و حضور میدانی وزیر بهداشت را مایه امید مردم منطقه دانست و گفت: مطابق فرمایش مقام معظم رهبری امیدی که در این دولت مردمی ایجاد شده است، نقطه قوت دولت است.

مهدی شریفیان نماینده مردم تهران در مجلس نیز در این نشست با قدردانی از توجه وزیر بهداشت به اسلامشهر خواستار اجرای برنامه‌های رفع محرومیت به ویژه محرومیت‌زدایی بهداشتی و درمانی در این شهرستان شد.  

در این نشست توزیع بهینه نیروی انسانی سلامت، تبدیل مراکز درمانی استیجاری به ملکی، اجرای برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع، رفع کمبودهای مراکز خدمات جامع سلامت و دیگر مسائل حوزه سلامت در اسلامشهر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا