البرز

«علی چهارمحالی» مدیر کل زندان‌های البرز شد

«علی چهارمحالی» مدیر کل زندان‌های البرز شد

به گزارش یولن از کرج، طی مراسمی در سالن اجتماعات دادگستری البرز و با رعایت پروتکل های بهداشتی علی چهارمحالی به عنوان مدیر کل جدید زندان های استان البرز معرفی و از زحمات فرهاد بهرامی به عنوان سرپرست این اداره کل تقدیر شد.

این مراسم با حضور محمود ضیائی فرد، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان زندان‌ها، یاوری معاون قضایی استان، اعضا شورای قضایی البرز، جمشیدی، مدیر کل توسعه منابع انسانی و پشتیبانی سازمان زندان ها و مسؤولین اداره کل زندان‌های استان البرز برگزار و حکم مدیر کل زندان‌های استان البرز به علی چهارمحالی تحویل شد. 

جواد یاوری، معاون قضایی دادگستری، ضمن آرزوی موفقیت برای علی چهارمحالی مدیر کل جدید زندان‌های استان البرز، اظهار کرد: در زندان با ۳ دسته از مددجویان مواجه هستم دسته اول متهمان، دسته دوم محکومان مالی و دسته سوم محکومان کیفری. در خصوص دسته اول و دوم بحث فقط نگهداری موقت آنان است اما وظیفه اصلی سازمان زندان ها بازاجتماعی کردن دسته سوم مددجویان است.

یاوری افزود: زندان‌ها زمانی کارنامه موفقی خواهند داشت که دسته سوم مددجویان بازگشت بسیار کمی به زندان ها داشته باشند و باید در این امر نهادهای دیگر مخصوصا دادگستری کمک های موثری به زندان‌ها داشته باشند.

محمود ضیایی فرد، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان زندان ها، طی این آیین ضمن تبریک ولادت امیر المومنین علی (ع)، گفت: یکی از راه‌های نیکی کردن به خلق خدا خصوصا ً زندانیان که دچار آسیب شده اند آموزش مهارت های شغلی است چرا که یکی از عوامل وقوع جرم بی کاری است 

وی افزود: توانمندسازی زندانیان و آماده سازی آنها برای ورود به بازارکار و تحصیل درآمد حلال در پیشگیری از وقوع مجدد جرم بسیار موثر است.

در ادامه ضیایی فرد با اشاره به انتقال زندان های استان البرز به خارج از شهر خواستار همکاری دستگاه های اجرایی استان با مدیر کل زندان های استان البرز شد. 

در ادامه جلسه علی چهار محالی مدیر کل زندان‌های استان البرز با اشاره به نقش و قدرت رسانه ها و فضای مجازی، تقابل رسانه ای و جهاد تبیین را در بی اثر کردن توطئه های دشمن مثمر ثمر خواند.

چهار محالی با اشاره به تراکم جمعیت کیفری استان استفاده از راهکارهای قانونی و ظرفیت های موجود در قانون آیین دادرسی کیفری و اعطای ارفاقات قانونی را از راه های موثر در کاهش جمعیت کیفری خواند.

چهارمحالی افزود: زندانبانی یکی از عرصه های تخصصی دستگاه قضاست و به حکم قانون باید مجرمین را نگهداری کنیم و در کنار تامین نیازهای طبیعی یک انسان باید اصلاح و تربیت آنها را نیز انجام دهیم که این امر بدون حضور کارکنان متخصص و کارکشته میسر نمی شود و با تکیه بر تجربه کارکنان انشاا… این وظیفه خطیر را به سرانجام خواهیم رساند.   

لازم به ذکر است علی چهار محالی پیش رئیس زندان های اوین و تهران بزرگ را در کارنامه خود دارد.

انتهای پیام/ج


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا