بین الملل

عمار الحکیم: بحران سیاسی عراق، معلول نتایج نامتعادل انتخابات است

عمار الحکیم: بحران سیاسی عراق، معلول نتایج نامتعادل انتخابات است

به گزارش گروه بین الملل یولن، «سید عمار الحکیم»، رهبر جریان حکمت ملی عراق در سفر به اردن با عبدالله دوم، پادشاه این کشور دیدار کرد.

دفتر رسانه ای جریان حکمت ملی عراق در ایران گزارش داد، الحکیم و عبدالله دوم در این دیدار، درباره راه‌های تقویت روابط دوجانبه بین عراق و اردن در همه سطوح رایزنی کردند.

حکیم و پادشاه اردن در این دیدار درباره تحولات اوضاع در عراق و منطقه رایزنی و بر لزوم اتکا بر گفت‌وگو به عنوان بهترین راه برای حل بحران‌ها تاکید کردند. دو طرف همچنین بر اهمیت برقراری ثبات و صلح در کشورهای منطقه به نفع ملت‌ها تاکید کردند.

 رهبر جریان حکمت ملی به امور سیاسی عراق اشاره کرد و گفت که بحران سیاسی این کشور معلول نتایج نامتعادل انتخابات اخیر عراق است. وی تأکید کرد که این بحران همانند بحران‌های گذشته در صورت وجود اراده جدی برای حل آن و اولویت دادن به منافع ملی و ترجیح آن بر منافع گروهی و شخصی قابل حل است.

رهبر جریان حکمت ملی عراق در پایان با اشاره به چالش‌های امنیت غذایی در جهان و منطقه، خواستار همکاری مشترک بین کشورهای منطقه برای عبور از این چالش‌ها و اهمیت استفاده از امکانات و تجارب متقابل بین کشورهای منطقه شد.

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا