سلامت

عملیات اجرایی بیمارستان ۶۴ تختخوابی زیرکوه آغاز شد

عملیات اجرایی بیمارستان ۶۴ تختخوابی زیرکوه آغاز شد

به گزارش خبرنگار یولن سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند روز چهارشنبه در این آیین گفت: این بیمارستان در زمینی به مساحت هفت هکتار با زیربنای هفت هزار مترمربع احداث خواهد شد.

سید محمد موسوی‌ میرزایی اعتبار مورد نیاز برای این پروژه را هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: زیرکوه تنها شهرستان فاقد بیمارستان در استان است که با پیگیری‌های متعدد همه به ویژه نماینده مردم شهرستان‌های قاینات و زیرکوه در مجلس در دستور کار قرار گرفت و قابل قدردانی است.

وی بیان کرد: در سال‌های اخیر شاهد پیگیری‌های متعدد نماینده مجلس از وزارت بهداشت و درمان و معاونت توسعه وزارتخانه بودیم تا بیمارستانی در شان مردم این منطقه احداث شود.

فرماندار زیرکوه هم گفت: این شهرستان با جمعیت ۴۴ هزار نفر و بیش از ۱۲۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان، امروز شاهد رویداد بسیار مهم و تاریخی کلنگ‌زنی بیمارستان بود.

محمدرضا غیرتی افزود: در طول یک سال دولت سیزدهم، استاندار خراسان جنوبی پنج مرتبه به این شهرستان سفر کرده که مصوبات و دستاوردهای خوبی در پی داشته است.

وی با بیان اینکه نگاه و سیاست دولت سیزدهم بر رفع محرومیت و توجه به مناطق محروم و کم‌برخوردار است اظهار داشت: مردم این شهرستان در طول صحنه‌های انقلاب همیشه خوش درخشیده و در حمایت از نظام و انقلاب کم نگذاشته‌اند لذا از دولت نیز انتظاراتی دارد.

فرماندار زیرکوه تصریح کرد: امروز خواست دیرینه مردم شهرستان محقق شد که امیدواریم با اعتبارات خوبی که پیش‌بینی شده این طرح طولانی نشود و در موعد مقرر به بهره‌برداری برسد.

وی عنوان کرد: در یکسال گذشته چند پروژه مهم از جمله استخر دانش‌آموزی که ۱۰ سال در حال احداث بوده، امسال ۱۰ میلیارد تومان اعتبار دریافت کرد و در حال اتمام است.

غیرتی یادآور شد: برخی پروژه‌های شهرستان ردیف ملی اعتبار داشته اما به دلیل بی توجهی در سال‌های اخیر این ردیف حذف شده و دوباره باید احیا شود.

وی گفت: بزرگترین دستاورد دولت سیزدهم این است که امروز نگاه مسئولان ارشد استان و کشور به سمت شهرستان زیرکوه جلب شده است، که اگر این شهرستان مورد بی توجهی قرار بگیرد در مرز دچار مشکل خواهیم شد.

فرماندار زیرکوه افزود: لذا باید با توجه ویژه به این شهرستان مرزی و تامین امکانات و تجهیزات زمینه را برای نگهداشت جمعیت در مرزها فراهم کنیم.

وی بیان کرد: یکی از مشکلات مهم و جدی شهرستان نبود پزشک است که بیماران باید به شهرستان‌های مجاور یا مرکز استان اعزام شوند.

غیرتی تاکید کرد: این موضوع سبب شده مادران باردار برای زایمان به شهرستان‌های مجاور مراجعه کنند اما اکنون نمی‌توانند از تسهیلات فرزندآوری بهره‌مند شوند و این مهم مورد اعتراض و گلایه شهروندان قرار گرفته و نیاز به پیگیری دارد.

دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا