سلامت

عملیات انتقال قلب برای پیوند از تبریز به تهران موفقیت‌آمیز انجام شد

عملیات انتقال قلب برای پیوند از تبریز به تهران موفقیت‌آمیز انجام شد

به گزارش روز شنبه یولن از وبدا، امیرحسام علیرضایی  افزود: قلب یک جوان قهرمان ۲۰ ساله تبریزی به نام هادی شجاعی بعد از تایید مرگ مغزی با موافقت خانواده به یک بیمار در صف پیوند در تهران اهدا شد. این قلب به صورت «هوایی» از تبریز به تهران منتقل و در بیمارستان امام خمینی (ره) با موفقیت پیوند زده شد.

وی اظهار داشت: انتقال هوایی این قلب پیوندی از تبریز به تهران و با هماهنگی مناسب بین ‌بخشی مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت و همکاری سازمان اورژانس کشور، اورژانس هوایی و آشیانه جمهوری اسلامی ایران، واحدهای فراهم‌آوری دانشگاه‌های علوم پزشکی تبریز و تهران با موفقیت صورت گرفت.

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت ادامه داد: بر اساس هماهنگی‌های دانشگاه علوم پزشکی تبریز با مرکز مدیریت پیوند وزارت بهداشت، قلب این فرد مرگ مغزی پس از اعلام رضایت خانواده و فراهم ‌آوری، به ‌صورت هوایی به بیمارستان امام خمینی (ره) تهران ارسال و به خانمی ۵۴ ساله با موفقیت پیوند زده شد.

 علیرضایی ضمن تقدیر از این اقدام خداپسندانه تصریح کرد: کبد و دو کلیه فرد اهداکننده نیز در تبریز به بیماران نیازمند عضو پیوند زده شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا