بین الملل

فرانسه سفیر روسیه را احضار کرد

فرانسه سفیر روسیه را احضار کرد

به گزارش سرویس بین‌الملل یولن، وزارت امور خارجه فرانسه سفیر روسیه در پاریس را به‌خاطر اظهارنظر درباره وقاع اخیر در شهر «بوچا» در اوکراین احضار کرد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، «ژان ایو لودریان» وزیر امور خارجه فرانسه در بیانیه‌ای نوشت: «نظر به تحریکات و گستاخی در مکتوبات سفارت روسیه در فرانسه درخصوص اقداماتی که در بوچا مورد ارتکاب قرار گرفته‌اند، تصمیم گرفتم سفیر روسیه را احضار کنم».

 رویترز نوشت، سفارت روسیه در پاریس در حساب توئیتری خود پیامی را بارگذاری کرده بود که در آن افرادی برای فیلم‌برداری آماده می‌شدند و برای این پیام توئیتری عنوان «صحنه فیلم‌برداری، شهر بوچا» را درج کرده بود.

به نوشته این خبرگزاری این سومین بار است که طی هفته‌های گذشته، وزارت امور خارجه فرانسه، سفیر روسیه در این کشور را احضار می‌کند.

کشورهای غربی در روزهای گذشته مدعی شده‌اند روسیه در برخی مناطق اوکراین به ویژه در شهر «بوچا» شمار زیادی از غیرنظامیان را قتل عام کرده‌اند.  با اینحال مقام‌های روس می‌گویند که ادعاها درباره بوچا ساختگی است و تلاش غرب برای فضاسازی علیه روسیه است.

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه روز دوشنبه با اشاره به تصاویر منتشرشده از شهر بوچا تصریح کرد: «یک بار دیگر، یک حمله ساختگی دیگر در شهر بوچا منطقه کی‌یف پس از آن آغاز شد که نیروهای نظامی روس مطابق با برنامه و توافقات حاصله، این منطقه را ترک کرده بودند. چند روز بعد، صحنه‌سازی در آنجا ترتیب داده شد که توسط نمایندگان اوکراینی و حامیان غربی آنها از طریق تمام کانال‌ها و شبکه‌های اجتماعی انتشار یافت».

لاوروف با بیان اینکه ۳۰ مارس (۱۰ فروردین) نظامیان روسیه به طور کامل شهر بوچا را ترک کرده بودند، افزود: «در ۳۱ مارس، شهردار [بوچا] رسماً گفت که همه چیز خوب است و دو روز بعد دیدیم که چه تولیداتی در همان‌ خیابان‌ها سازماندهی شد که اکنون سعی دارند از آن برای اهداف ضد روسی استفاده کنند».

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا