سلامت

فعالیت ۸ مرکز اهدای خون استان تهران در روز اربعین

فعالیت ۸ مرکز اهدای خون استان تهران در روز اربعین

به گزارش یولن از اداره کل انتقال خون استان تهران، چهار مرکز ثابت و چهار مرکز سیار اهدای خون در روز شنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ همزمان با اربعین حسینی فعال هستند.

مرکز جامع وصال شیرازی از ساعت ۸ صبح تا ۲۰:۳۰ و مراکز تهران پارس، ستاری و شهرری از ساعت ۸ صبح تا ۵ بعدازظهر میزبان داوطلبان اهدای خون خواهند بود.

بر اساس این گزارش، چهار مرکز سیار اهدای خون نیز در مسیر پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی مستقر خواهند شد که دو مرکز آن در ابتدای مسیر و به ترتیب مقابل مسجد ابوالحسن به نشانی خیابان هفده شهریور، کمی بالاتر از پل آهنگ و مسجد سلمان واقع در خیابان هفده شهریور، بالاتر از میدان خراسان قرار دارد.

همچنین دو مرکز دیگر، مقابل اداره امور شعب بانک ملی در خیابان فدائیان اسلام و در هنرستان امام علی(ع) واقع در خیابان فدائیان اسلام، جنب مجتمع ورزشی قمر بنی هاشم(ع) مستقر خواهند بود که این مراکز، از ساعت ۹ صبح تا پایان مراسم به فعالیت می‌پردازند.

به گزارش یولن، راهپیمایی جاماندگان اربعین ۲۶ شهریور در تهران از میدان امام حسین(ع) تا حرم عبدالعظیم حسنی(س) از مسیر خیابان فداییان اسلام برگزار خواهد شد.

اهدای خون در ایران به صورت کاملا داوطلبانه انجام می شود و سالانه بیش از دومیلیون نفر بدون هیچ چشم داشتی خون اهدا می‌کنند و اهدای خون در مناسبت‌هایی مانند تاسوعا و عاشورای حسینی بیشتر از ایام دیگر سال است و چند سالی است که اهدای خون در قالب نذرخون از ابتدای محرم تا پایان ماه صفر انجام می شود.

فعالیت ۸ مرکز اهدای خون استان تهران در روز اربعین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا