سمنان

فعالیت ۷۰ واحد تولیدی دانش‌بنیان در استان سمنان

فعالیت ۷۰ واحد تولیدی دانش‌بنیان در استان سمنان

به گزارش یولن از سمنان، مهدی میرکو، رئیس اداره آموزش، پژوهش و فناوری اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان سمنان صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: سال گذشته، ۲۹ فقره پروانه تحقیق و توسعه برای واحدهای صنعتی در استان صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه در سال ۱۳۹۹ از رشد ۲۷ درصدی برخوردار است.

وی تصریح کرد: پروانه تحقیق و توسعه برای همه متقاضیان و فعالانی که دارای پروانه بهره‌برداری صنعتی هستند، قابلیت صدور دارد و در صورت احراز شرایط لازم انجام می‌شود.

رئیس اداره آموزش، پژوهش و فناوری اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اضافه کرد: تاکنون ۹۰ فقره جواز و پروانه فنی و مهندسی و همچنین تعداد ۷۰ فقره مجوز شرکت‌های دانش‌بنیان در استان سمنان صادر شده است.

میرکو خاطرنشان کرد: مجوزهای فنی و مهندسی برای همه متقاضیان و فعالانی که دارای ایده‌های نو و خلاقانه در زمینه‌های علمی و تخصصی بوده، قابلیت صدور دارد و فرآیند آن به به‌صورت الکترونیکی و از طریق سامانه ملی بهین‌یاب (behinyab.ir) انجام و در صورت احراز شرایط لازم صادر می‌شود.

رئیس اداره آموزش، پژوهش و فناوری اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان سمنان بیان کرد: همه دارندگان جواز فنی و مهندسی می‌توانند پس از گذشت یک سال برای تبدیل جواز خود به پروانه فنی و مهندسی اقدام کنند.

میرکو اظهار کرد: حوزه آموزش و پژوهش اداره کل صمت استان در راستای فرموده مقام معظم رهبری در خصوص نام‌گذاری سال ۱۴۰۱ به‌عنوان «تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» و همچنین حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی، صنایع معدنی و تجاری استان سمنان در جهت ارتقای تخصص و افزایش کیفیت محصولات شرکت‌های تولیدی آماده صدور پروانه تحقیق و توسعه در اسرع وقت است.

وی گفت: به‌زودی با تجهیز واحدهای تولیدی استان به واحدهای تحقیق و توسعه شاهد پیشرفت و تعالی استان سمنان باشیم.

انتهای پیام/۷۴۰۰۲/م/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا