خراسان جنوبی

فعال شدن معابر مرزی «دوکوهانه» و «گلورده» ظرف یک ماه آینده

به گزارش خبرگزاری یولن از بیرجند، حمید ملانوری ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران، اظهار داشت: خراسان‌جنوبی دارای ۴ گذرگاه مرزی در شهرستان‌های زیرکوه، نهبندان، درمیان و سربیشه است.

وی بیان داشت: در ۴ معبر مرزی ماهیرود، یزدان، دوکوهانه و گلورده خراسان‌جنوبی امکانات، نیروی انسانی، تشکیلات ادارای و زیرساخت‌های خوبی مستقر شده و در زمان استقرار دولت قبلی افغانستان، پیگیری‌های زیادی صورت گرفت و تلاش شد که هر ۴ معبر مرزی استان فعال شوند.

استاندار خراسان‌جنوبی با اعلام اینکه مبادلات تجاری با افغانستان از ۲ معبر مرزی ماهیرود و یزدان در حال انجام است، اضافه کرد: با توجه به اتفاقات اخیر کشور افغانستان این احتمال وجود داشت که مرز ماهیرود هم تعطیل شود اما با برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفت، شرایط به خوبی مدیریت شد و ماهیرود حتی یک روز هم غیرفعال نبود.

ملانوری عنوان کرد: در حال حاضر مرز یزدان در قالب خرده‌فروشی فعال است و روزانه ۸ تا ۱۰ کامیون کالا از مرز یزدان جابه جا می‌شود و وضعیت تردد کامیون‌ها نشان می‌دهد شرایط در حال توسعه است.

وی اضافه کرد: همچنین مرزنشنیان روستای «کلاته نظر» افغانستان با بیش از ۶ هزار نفر جمعیت مایحتاج خود را از بازارچه مرزی یزدان تأمین می‌کنن و بخش دیگری از کالایی که تجار منطقه متقاضی هستند نیز از این معبر عبور می‌کند.

استاندار خراسان‌جنوبی از فعال‌شدن معابر مرزی دوکوهانه و گلورده ظرف یک ماه آینده خبر داد و گفت: با پیگیری‌هایی صورت گرفته، ظرف یک تا دو هفته آینده، مبادلات خرده‌فروشی در دوکوهانه نهبندان هم آغاز می‌شود.

ملانوری اضافه کرد: همچنین در نتیجه رایزنی‌هایی که صورت گرفت و نشست‌هایی که بین تجار ما و کشور افغانستان انجام شد، ظرف یک ماه آینده شاهد فعالیت در گذر مرزی میل ۷۳ یا همان گلورده خواهیم بود.

انتهای پیام/۳۴۰۳/ح


دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا