بین الملل

قدرت‌نمایی روسیه با پرتاب موشک‌های مافوق صوت در رزمایش هسته‌ای+فیلم

قدرت‌نمایی روسیه با پرتاب موشک‌های مافوق صوت در رزمایش هسته‌ای+فیلم

به گزارش سرویس بین‌الملل یولن، کرملین اعلام کرد که روسیه روز شنبه به عنوان بخشی از تمرینات هسته‌ای راهبردی تحت نظارت ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور این کشور و همتای بلاروسی او، اهداف دریایی و زمینی را با موشک‌های بالستیک و کروز هدف قرار داد.

به گزارش رویترز، کرملین در بیانیه‌ای اعلام کرد رزمایش‌های سالانه شامل پرتاب موشک‌های مافوق صوت «کینژال» و «زیرکان» و تعدادی سلاح دیگر بود.

طبق اعلام کرملین، در این تمرینات، موشک‌های مافوق صوت کینژال (خنجر) با موفقیت پرتاب شد. کشتی‌ها و زیردریایی‌های ناوگان شمال و دریای سیاه روسیه موشک‌های کروز کالیبر و موشک‌های مافوق صوت زیرکان را به سمت اهداف دریایی و زمینی پرتاب کردند.

همچنین پرتاب موشک کروز اسکندر در سایت آزمایشی «کاپوستین یار» انجام شد و موشک بالستیک قاره‌پیما «یارس» از پایگاه «پلستسک» در میدان نظامی «کورا» در «کامچاتکا» پرتاب شد.

موشک‌های کروز پرتاب شده از ناوهای موشک‌انداز راهبردی دوربرد Tu-۹۵MS نیز به اهداف خود در محدوده «پمبوی» و «کورا» برخورد کردند. در این تمرینات، موشک بالستیک «سینوا» هم از زیردریایی هسته‌ای «کارلیا» در محدوده «کورا» از دریای «بارنتس» پرتاب شد.

قدرت‌نمایی روسیه با پرتاب موشک‌های مافوق صوت در رزمایش هسته‌ای+فیلم

پوتین و لوکاشنکو مشغول تماشای تمرینات از کرملین

 

قدرت‌نمایی روسیه با پرتاب موشک‌های مافوق صوت در رزمایش هسته‌ای+فیلم

 

 

پرتاب موشک اسکندر 

 

پرتاب موشک‌های کروز

 

پرتاب موشک بالستیک قاره‌پیمای یارس

 

پرتاب موشک‌های مافوق صوت زیرکن

 

پرتاب موشک‌ مافوق صوت کینژال

وزارت دفاع روسیه دیروز (جمعه) اعلام کرد ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور این کشور روز شنبه شخصاً بر تمرین‌های نظامی با حضور «نیروهای راهبردی» روسیه که شامل پرتاب موشک‌های بالستیک و کروز می‌شود، نظارت خواهد کرد.

اخبار مربوط به این رزمایش در حالی منتشر می شود که تنش‌ها میان غرب و روسیه بر سر اوکراین به اوج رسیده و در روزهای اخیر در مناطق شرقی اوکراین درگیری‌هایی بین نیروهای جمهوری‌های خودخوانده طرفدار روسیه و نظامیان ارتش اوکراین رخ داده است. 

به‌رغم عقب‌نشینی نیروهای روسیه از مناطق مرزی با اوکراین با هدف کاستن از تنش‌ها، غرب مجدداً ادعای حمله روسیه به اوکراین را مطرح کرده است. رسانه‌های محلی روز جمعه گزارش دادند ارتش اوکراین و نیروهای دولت‌های خودخوانده «لوهانسک» و «دونتسک» به تبادل آتش و گلوله باران یکدیگر پرداختند. به نوشته خبرگزاری «رویترز» فقط در روز جمعه ۶۰ بار نقض توافق آتش‌بس بین اوکراین و مناطق شرق این کشور ثبت شده که همین امر باعث تشدید تنش‌ها شده است.

تنش‌های میان اوکراین و کشورهای غربی در سال‌های گذشته به خصوص بعد از الحاق شبه‌جزیره کریمه به روسیه در سال ۲۰۱۴ تشدید شده و در هفته‌های اخیر با ادعای غرب مبنی بر قصد روسیه برای حمله به اوکراین به اوج خود رسیده است. 

انتهای پیام/


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا